28.09.2020 11:08

James Cameron pochwalił się, że "Avatar 2" jest już gotowy, a niedługo skończy też "Avatara 3"

Reżyser "Titanica", "Terminatora" i "Avatara" pochwalił się niedawno postępami nad swoimi kolejnymi produkcjami. Podobno ma gotowe już prawie dwa filmy z serii "Avatar".

James Cameron pochwalił się, że "Avatar 2" jest już gotowy, a niedługo skończy też "Avatara 3"
foto: face to face/Reporter/East News

James Cameron niedawno podzielił się szczegółami na temat powstawania kontynuacji "Avatara". Reżyser zdradził, że "Avatar 2" jest właściwie gotowy, a przy okazji nakręcono też 95% "Avatara 3".

Filmy Avatar 2 i 3 właściwie są już gotowe 

Cameron podzielił się tymi informacjami z Arnoldem Schwarzeneggerem w ramach Austrian World Summit for the Environment. Gwiazdor i były gubernator Kalifornii był gospodarzem szczytu, który był zapowiedziany jako "największa konferencja na temat środowiska na świecie".

Foto: face to face/Reporter/ East News (zdjęcie poglądowe)
Foto: face to face/Reporter/ East News (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także James Cameron na nowych zdjęciach z planu "Avatara 2"

Schwarzenegger wyjawił, że to właśnie James Cameron był jedną z pierwszych osób, która próbowała mu otworzyć oczy na temat kryzysu klimatycznego. Jak wyjawił Arnie:

"

Próbowałeś mi uświadomić te problemy całe te lata temu, kiedy nie do końca rozumiałem nawet o czym mówisz! To było w jakimś 1984 roku, kiedy reżyserowałeś "Terminatora". "

Panowie porozmawiali też na temat swoich nowych projektów. Ze względu na koronawirusa, Disney przeniósł premierę "Avatara 2" na grudzień 2022 roku. Oznacza to, że twórca będzie miał prawie 2 lata na dopracowanie efektów specjalnych, ponieważ jak wyznał, "Avatar 2" jest już nakręcony:

"

W dniu, kiedy dokończymy "Avatara 2", zaczniemy po prostu pracować nad "Avatarem 3". Teraz jestem w Nowej Zelandii, gdzie kręcimy resztę rzeczy z aktorami. Brakuje nam jeszcze około 10% materiału. Skończyliśmy już "Avatara 2" i właściwie w 95% nakręciliśmy też "Avatara 3". "

Całą rozmowę zobaczycie poniżej:

Kolejne części "Avatara" będą debiutowały co dwa lata w grudniu, czyli kolejno w 2024, 2026 i 2028 roku. Łącznie seria ma liczyć 5 filmów.

Sigourney Weaver w filmie Avatar
Sigourney Weaver w filmie Avatar
Przeczytaj także Sigourney Weaver na nowym podwodnym zdjęciu z planu kontynuacji "Avatara"
Tagi: News Avatar