James Cameron zdradził, dlaczego Matthew McConaughey nie zagrał Jacka w filmie "Titanic"

Sergiusz Kurczuk
13.02.2019 13:10
James Cameron zdradził, dlaczego Matthew McConaughey nie zagrał Jacka w filmie "Titanic" Fot. Rex Features/East News, East News

James Cameron wyjawił po latach sekrety castingu do głównej roli męskiej w filmie "Titanic". Początkowo w Jacka miał się wcielić Matthew McConaughey. Czemu reżyser wybrał Leonardo DiCaprio?

Mało brakowało, a historia kinematografii mogłaby się potoczyć inaczej. Mowa o jednym z najbardziej kasowych filmów świata, czyli słynnym "Titanicu" w reżyserii Jamesa Camerona. W 2018 roku Matthew McConaughey zdradził, że początkowo to on miał grać Jacka Dawsona - biednego malarza, który wchodzi w romans z bogatą pasażerką ogromnego liniowca, którą zagrała Kate Winslet. Niestety wygryzł go Leonardo DiCaprio i to właśnie on malował nagą Rose. 

McConaughey nie wiedział, co sprawiło, że kilka lat młodszy kolego po fachu wygrał casting. James Cameron po 22 latach od premiery "Titanica" postanowił opowiedzieć tę historię. 

Przeczytaj także

"Titanic" - Matthew McConaughey zamiast Leonardo DiCaprio?

Reżyser promuje obecnie dwa filmy, których jest producentem - "Alita: Battle Angel" oraz kolejną część "Terminatora", która niedawno dostała podtytuł "Dark Fate". Z tego powodu był gościem w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Prowadzący postanowił dopytać filmowca, dlaczego DiCaprio dostał rolę Jacka. Okazuje się, że powód był bardzo prozaiczny. 

Matthew był po pierwszym czytaniu roli i wtedy poznałem Leo. Leo przyszedł na przesłuchanie i miał to dziwne coś w sobie: rozejrzałem się dookoła pokoju i każda kobieta z budynku przyszła na to spotkanie. Była tam księgowa, pani ochroniarz, więc pomyślałem, że lepiej będzie, jak zatrudnię tego gościa. 

Spostrzegawczość Camerona bardzo się opłaciła, bo do dziś postać Jacka jest wspominana przez nie jedną fankę "Titanica". Nie trudno się dziwić, że młody DiCaprio miał tak duże grono miłośniczek. W tamtym czasie był świeżo po filmach "Przetrwać w Nowym Jorku" oraz "Romeo i Julia". Poza tym o aktorze było głośno dzięki genialnej roli w dramacie "Co gryzie Gilberta Grape’a", za którą dostał nominację do Oscara

Matthew McConaughey - najważniejsze role aktora

McConaughey w tamtym okresie dopiero zaczynał być rozpoznawalny. Kojarzono go głównie z komedii "Uczniowska balanga". Nie był postrzegany jako zdolny aktor, a tym bardziej typowy kinowy amant. Oczywiście zmieniło się to w ciągu następnych lat, bo McConaughey został gwiazdą komedii romantycznych. Jego najsłynniejsze filmy z tego gatunku, to między innymi "Powiedz tak" czy "Jak stracić chłopaka w 10 dni". Dopiero od kilku lat jest angażowany do poważniejszych produkcji kinowych i telewizyjnych pokroju "Witaj w klubie" czy serialu "Detektyw". Kto wie, jak potoczyłaby się kariera aktora, gdyby Cameron wybrał właśnie jego do jednej z głównych ról w "Titanicu". Co ciekawe McConaughey i DiCaprio spotkali się po latach na planie filmu "Wilk z Wall Street". W 2019 roku zobaczymy go w komedii "The Beach Bum" ze Snoop Doggiem i Zackiem Efronem

>>Zobacz też: Największe tajemnice i legendy „niezatapialnego” Titanica. Które mogą być prawdziwe?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.