James Dean zostanie ożywiony. Wystąpi w filmie 64 lata po śmierci

07.11.2019 09:50
James Dean|undefined Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER

Według najnowszych informacji w filmie "Finding Jack" na ekranie zobaczymy Jamesa Deana - aktora, który nie żyje od 64 lat. Gwiazdor powróci dzięki efektom CGI.

Zaczyna się! Jeszcze niedawno rzesza filmoznawców i widzów teoretyzowała na temat przyszłości kina, a konkretnie nad jedną kwestią - czy efekty specjalne pozwolą przywrócić do życia aktorów, którzy nie żyją. Teraz już wiemy, że jest to możliwe i staje się coraz popularniejsze. Niebawem na duży ekran powróci legenda Hollywood - James Dean.

James Dean powróci w pośmiertnej roli

Aktor zmarł w młodym wieku w wyniku wypadku samochodowym. Zginął w rozkwicie swojej kariery. Wielu ówczesnych znawców kina wróżyło mu owocną przyszłość i uznawało za jednego najwybitniejszych aktorów lat 50. XX wieku. Od śmierci Deana minęły 64 lata, a aktor stał się ikoną Hollywood. Jak podaje The Hollywood Reporter, niedługo powróci w filmie "Finding Jack". Produkcja ma się rozgrywać w erze wojny w Wietnamie i opowiadać o młodych żołnierzach. Reżyserzy Anton Ernst i Tati Golykh zdecydowali się na pośmiertny angaż Jamesa Deana.

Dead zagra postać drugoplanową - mężczyznę imieniem Rogan. Ernst został zapytany o pomysł na wykorzystanie zmarłego Deana w swoim najnowszym filmie.

Szukaliśmy bardzo długo osoby idealnej do roli Rogana, który ma niezwykle złożone wątki i po miesiącach bezowocnych prób zdecydowaliśmy się na Jamesa Deana. Jesteśmy zaszczyceni, że jego rodzina wsparła nasz pomysł i z największą ostrożnością podejdziemy do jego dziedzictwa i faktu, że był jednym z najwybitniejszych gwiazd filmowych. Rodzina widzi nasze przedsięwzięcie jako jego czwarty film - film, w którym nigdy nie zagrał. Nie zamierzamy zawieść jego fanów.

Twórcy stworzą ciało Deana za pomocą najnowocześniejszych efektów specjalnych. Aktor będzie całkowicie animowany komputerowo i powstanie na podstawie zdjęć i nagrań zmarłego gwiazdora. Głosu Rogenowi użyczy inny aktor, prawdopodobnie ktoś, kto potrafi naśladować tembr Deana.

Przeczytaj także

"Finding Jack" - kiedy premiera nowego filmu z Jamesem Deanem?

Scenariusz filmu został oparty na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Garetha Crockera. Za produkcję odpowie Magic City Films - firma, której udało się nabyć prawa do wykorzystywania wizerunku Jamesa Deana. Zdjęcia mają rozpocząć się 17 listopada 2019 roku. Światowa premiera "Finding Jack" została zaplanowana na 11 listopada 2020 roku, czyli  dzień, w którym w USA obchodzony jest Dzień Weteranów. Przedstawiciele CMG Worldwide - firmy odpowiadającej za prawa do wizerunku aktora, nie wykluczają współpracy z innymi twórcami, chcącymi obsadzić zmarłego gwiazdora w swoim filmie.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Lucasfilm ma cyfrowe skany wszystkich postaci z "Gwiezdnych Wojen"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.