12.03.2018 16:57

Jak James Franco stawał się Tommym Wiseau na planie „The Disaster Artist”? Zobacz zakulisowe wideo

Tommy Wiseau był rozpoznawalny wśród miłośników złych filmów już w 2003 roku, jednak film „The Disaster Artist” uczynił z niego postać znaną na całym świecie. Wcielający się w niego James Franco znakomicie przedstawił go na ekranie. Jak udało mu się to osiągnąć, prezentuje nowy materiał z planu.

James Franco
foto: kadr z wideo

Choć ostatni film Jamesa Franco trafił na ekrany w atmosferze kontrowersji związanych z ruchem #metoo, nie wpłynęło to znacząco na jego odbiór. „The Disaster Artist” ukazujący kulisy pracy Tommy'ego Wiseau i Grega Sestero nad kultowo złym filmem „The Room” zebrał dobre opinie krytyków i zachwycił widzów. I choć zamieszanie wokół Franco przyczyniło się do braku oscarowych nominacji, produkcja zyskała rzesze wiernych fanów. To właśnie dla nich powstał nowy zakulisowy materiał przygotowany dla portalu Screen Rant, który skupia się na metamorfozie Jamesa Franco w postać Tommy'ego Wiseau.

James Franco jako Tommy Wiseau

Franco tworząc swoje opus magnum w postaci „The Disaster Artist” zaangażował się w nie w pełni - jako reżyser, jeden z producentów i odtwórca tytułowej roli. Jak wynika z wypowiedzi pozostałych aktorów i współtwórców filmu, filmowiec zmienił się nie do poznania, a reżyserując poszczególne sceny w ogóle nie wychodził z roli Tommy'ego. O swojej kreacji dyskutował też oczywiście z pierwowzorem swojego bohatera. Wszystko to możecie zobaczyć w poniższym krótkim materiale wideo:

James Franco już niebawem ma powrócić w podwójnej roli Vincenta i Franka Martino w 2. sezonie serialu „The Deuce” opowiadającym o początkach branży porno, zaś Tommy Wiseau pojawi się w filmie „Best F(r)iends” wraz z Gregiem Sestero.

Natalia Hluzow
Tagi: James Franco Tommy Wiseau The Disaster Artist The Room