James Franco odtworzył aż 25 minut „The Room” w filmie „The Disaster Artist”

Sergiusz Kurczuk
24.11.2017 13:14
James Franco odtworzył aż 25 minut „The Room” w filmie „The Disaster Artist” Fot. kadr z filmu „The Disaster Artist”

James Franco zdradził szczegóły powstawania „The Disaster Artist” opowiadającego o najgorszym filmie świata. Na potrzeby produkcji Franco odtworzono 25 minut oryginalnego materiału. 

Film „The Disaster Artist” skupia się na osobie Tommy'ego Wiseau - twórcy „The Room”, uznawanego za najgorszą produkcję w historii kinematografii. Jeśli nie oglądaliście tego „dzieła”, zawsze możecie zobaczyć, jak reagowały na jego fragmenty dzieciaki ze znanego kanału YouTube. James Franco jest znany nie tylko z wielkiego ekranu. Zdarzyło mu się również stawać po przeciwnej stronie kamery. Franco nie tylko wciela się w główną rolę w „The Disaster Artist”, ale również zajął się scenariuszem i reżyserią. 

W rozmowie z Kernels Franco wyjawił szczegóły powstawania produkcji o najgorszym filmie świata. Okazuje się, że na potrzeby filmu odtworzono około 25 minut z „The Room”. Powtórzono dokładnie te same ruchy kamery, a aktorzy musieli nauczyć się dialogów z filmu Wiseau. Chociaż cały materiał nie znalazł się w kinowej wersji, Franco zapowiedział, że prawdopodobnie pojawi się na DVD. Okazuje się, że autorowi „The Room” podobał się „The Disaster Artist”, ale miał jedno małe zastrzeżenie. Jakie? Franco opowiedział o tym na łamach Entertainment Weekly.

Spytałem go: „A więc, Tommy, co sądzisz o filmie?”, a on odpowiedział: „Pochwalam go w 99,9 procent”. Ja na to: „Czym jest to 0,1 procent?”. Powiedział: „Uważam, że światło na początku jest trochę za słabe”. 

„The Room” zasłynął dzięki temu, że aktorstwo i scenariusz są na naprawdę niskim poziomie. Film Wiseau należy do kategorii tych produkcji, które przekraczają pewną granicę, stając się tak złymi, że aż dobrymi. Szybko uzyskał status kultowego i mimo że powstał w roku 2003, wciąż zdobywa nowych fanów. Zapewne dzięki produkcji Jamesa Franco kolejni widzowie sięgną po „The Room” nawet z czystej ciekawości. To czy wytrwają do końca, to zupełnie inna sprawa.

W „The Disaster Artist” oprócz Jamesa Franco zobaczymy również Setha RogenaDave'a Franco, Alison Brie, Ari Graynor. Światowa premiera filmu odbyła się w roku 2017, ale do naszego kraju trafi dopiero w lutym przyszłego roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.