James Gunn jednak wyreżyseruje "Strażników Galaktyki 3". Co z "Suicide Squadem 2"?

Kamil Kacperski
16.03.2019 09:28
James Gunn jednak wyreżyseruje "Strażników Galaktyki 3". Co z "Suicide Squadem 2"? Fot. Sputnik/EAST NEWS

Po kilku miesiącach błagań i gróźb ze strony fanów, Disney w końcu się ugiął i postanowił przywrócić Jamesa Gunna do pozycji reżysera nadchodzącego filmu MCU. Niestety, na temat filmu wciąż nie wiemy właściwie nic.

W piątek 15 marca 2019 roku portal Deadline doniósł, że Disney "rzekomo" postanowił ponownie zatrudnić Jamesa Gunna w roli reżysera "Strażników Galaktyki 3". Przypomnijmy, że artysta został zwolniony w lipcu 2018 roku z powodu kontrowersyjnych tweetów, które po latach wypłynęły na światło dzienne. Reżyser żartował w nich z pedofilii i innych poważnych tematów, co skłoniło Disneya do zakończenia z nim współpracy. 

James Gunn jednak wyreżyseruje Strażników Galaktyki 3

Ten ruch nie spodobał się ani fanom, ani osobom współpracującym z Gunnem przy filmach z serii "Strażnicy Galaktyki". Dave Bautista, który wciela się w Draxa, zagroził nawet, że odejdzie z projektu, jeżeli Disney nie przywróci Gunna na stanowisko reżysera. Na szczęście aktor nie będzie musiał tego robić - po kilku miesiącach korporacja zdecydowała się na cofnięcie swojej decyzji i oddała Gunnowi piecze nad kosmiczną serią filmów z MCU.

Informację potwierdził sam Gunn, który udostępnił na Twitterze krótką wiadomość, dziękując Disneyowi za przemyślenie decyzji i danie mu kolejnej szansy:

Jestem niesamowicie wdzięczny wszystkim, którzy wspierali mnie przez te ostatnie kilka miesięcy. Wciąż się uczę być najlepszym człowiekiem, jakim mogę być. Niesamowicie doceniam decyzję Disneya i jestem bardzo podekscytowany, by kontynuować pracę nad filmami o miłości, która nas łączy. Zawsze byłem i zawsze będę ukorzony przez waszą miłość i wasze wsparcie. Z głębi serca: dziękuję. Kocham was.

Na wiadomość zareagował również Taika Waititi, który ma na koncie inny film MCU, "Thora: Ragnarok". To właśnie Nowozelandczyk był wymieniany jako potencjalny zastępca Gunna. Waititi postanowił zażartować z tego faktu, pisząc: "Co do cholery?! Myślałem, że ja mam zrobić ten film":

Co dalej z Suicide Squadem 2?

Niedawno pojawiły się również informacje dotyczące innego projektu Gunna, a mianowicie "The Suicide Squadu"/"Suicide Squadu 2", który reżyser ma przygotować dla "konkurencyjnego" DC. Okazuje się, że film jest bezpieczny - według Deadline, prace nad "Strażnikami Galaktyki 3" ruszą dopiero, gdy Gunn zakończy "The Suicide Squad" dla DC. Film ma trafić do kin w sierpniu 2021 roku, co oznacza, że "Strażników Galaktyki 3" możemy zobaczyć w kinach dopiero w 2022 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.