James Gunn powinien stanąć przed sądem za tweety? Tego chce senator Ted Cruz

Sergiusz Kurczuk
23.07.2018 12:17
James Gunn powinien stanąć przed sądem za tweety? Tego chce senator Ted Cruz Fot. Jean Cummings/Dennis Van Tine/East News

James Gunn został zwolniony z funkcji reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3” po tym, jak na światło dzienne wyszły kontrowersyjne wpisy sprzed kilku lat. Senator Ted Cruz uważa, że filmowiec powinien trafić przed sąd za żarty z pedofilii. 

James Gunn pod koniec lipca 2018 roku został zwolniony z przez Disneya i Marvel Studios za obraźliwe tweety, które wypłynęły na światło dzienne po wielu latach. Reżyser przyjął karę ze skruchą i przeprosił wszystkie urażone osoby. Gunn wytłumaczył, że żarty między innymi z pedofilii i osób transseksualnych były jedynie prowokatorską maską, którą kilka lat temu przybrał reżyser. Za przywróceniem Gunna wstawiły się osoby ze świata filmu oraz fani „Strażników Galaktyki”. Co ostatni stworzyli w internecie specjalną petycję, w której domagają się przywrócenia filmowca na stanowisko reżysera 3. części kosmicznej serii Marvel Studios. Nie wszyscy są jednak tak wyrozumiali w stosunku do Gunna. 

James Gunn powinien odpowiadać przed sądem za swoje tweety?

Głośna sprawa obiegła cały świat i dotarła również do Teda Cruza - republikańskiego senatora ze stanu Teksas. Konserwatywny polityk może być szerzej znany z tego, że ubiegał się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych w kampanii z 2016 roku. Cruz postanowił zabrać głos w sprawie Gunna i zamieścił na ten temat wpis na Tweeterze. 

Wow. Te tweety Jamesa Gunna są okropne. Z gwałtów na dzieciach nie można się śmiać. Jako senator Teksasu, zmagałem się z wieloma napaściami seksualnymi na dzieciach. Prawdziwe zło. Cieszę się, że Disney go zwolnił, a jeśli te wpisy są prawdziwe, powinien stanąć przed sądem.

Oczywiście kara dla Gunna jakiej chce polityk z Teksasu, raczej nie dojdzie do skutku, bo filmowiec nie popełnił żadnego przestępstwa. Niektórzy we wpisie Cruza dopatrują się podtekstów politycznych, ponieważ Gunn jest zagorzałym liberałem i często zdarzało mu się krytykować Donalda Trumpa

Na razie Gunn został odsunięty od „Strażników Galaktyki vol. 3”. do których napisał scenariusz. Disney raczej nie zmieni zdania, ale jeszcze nie wybrano reżysera na zastępstwo. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w styczniu 2019 roku. Produkcja trafi do kin w roku 2020. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.