James Gunn napisze scenariusz i prawdopodobnie wyreżyseruje „Suicide Squad 2”

Kamil Kacperski
10.10.2018 10:33
James Gunn napisze scenariusz i prawdopodobnie wyreżyseruje „Suicide Squad 2” Fot. AFP/EAST NEWS

Jak donosi potal Deadline, Warner Bros zatrudniło Jamesa Gunna. Były reżyser Strażników Galaktyki 2 ma napisać scenariusz do filmu „Suicide Squad” i prawdopodobnie go wyreżyseruje.

Wygląda na to, że szefowie Warner Bros. i DC postanowili wykorzystać fakt, iż Disney zwolnił kilka miesięcy temu Jamesa Gunna z posady reżysera i scenarzysty „Strażników Galaktyki 3”. Tak przynajmniej donosi portal Deadline, który potwierdził, iż firma zatrudniła twórcę w roli scenarzysty „Suicide Squadu 2”, a także prowadzi negocjacje dotyczące reżyserowania produkcji.

W tej pozycji był wcześniej obsadzony Gavin O'Connor, jednak według doniesień jego skrypt za bardzo przypominał scenariusz do „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej. Twórca „The Accountant” zajmie się filmem „Terrance” z Benem Affleckiem. Według informacji z Deadline, studio rozpoczęło rozmowy z Gunnem właściwie od razu po ogłoszeniu, że Disney go zwolnił. Jeśli chodzi zaś o to, kto mógłby wyreżyserować „Suicide Squad 2”, to plotki branżowe wymieniają nazwisko Taiki Waititiego, twórcy „Thor: Ragnarok”.

James Gunn reżyserem Suicide Squad 2?

Po ogłoszeniu informacji w sieci pojawiły się kolejne ciekawe wiadomości. Jeden z dziennikarzy The Hollywood Reporter napisał na swoim Twitterze, że film Gunna może być swojego rodzaju rebootem, a nie pełnoprawną kontynuacją:

Powiedziano mi, że „Suicide Squad” nie będzie sequelem - będzie próbą pokazania tych postaci na nowo. Ale nie wiemy, czy oznacza to obsadzenie innych osób w danych rolach.

Obsadzenie nowych aktorów w rolach Legionu jest mało prawdopodobnym pomysłem - Margot Robbie powróci w roli Harley Quinn w co najmniej dwóch filmach, a pozbywanie się ze swojej franczyzy tak popularnego aktora jak Will Smith jest po prostu głupie.

Nowe filmy DC

Najbliższą premierą DC jest „Aquaman”, który zadebiutuje w kinach 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.