10.10.2018 10:33

James Gunn napisze scenariusz i prawdopodobnie wyreżyseruje „Suicide Squad 2”

Jak donosi potal Deadline, Warner Bros zatrudniło Jamesa Gunna. Były reżyser Strażników Galaktyki 2 ma napisać scenariusz do filmu „Suicide Squad” i prawdopodobnie go wyreżyseruje.

James Gunn
foto: AFP/EAST NEWS

Wygląda na to, że szefowie Warner Bros. i DC postanowili wykorzystać fakt, iż Disney zwolnił kilka miesięcy temu Jamesa Gunna z posady reżysera i scenarzysty „Strażników Galaktyki 3”. Tak przynajmniej donosi portal Deadline, który potwierdził, iż firma zatrudniła twórcę w roli scenarzysty „Suicide Squadu 2”, a także prowadzi negocjacje dotyczące reżyserowania produkcji.

W tej pozycji był wcześniej obsadzony Gavin O'Connor, jednak według doniesień jego skrypt za bardzo przypominał scenariusz do „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej. Twórca „The Accountant” zajmie się filmem „Terrance” z Benem Affleckiem. Według informacji z Deadline, studio rozpoczęło rozmowy z Gunnem właściwie od razu po ogłoszeniu, że Disney go zwolnił. Jeśli chodzi zaś o to, kto mógłby wyreżyserować „Suicide Squad 2”, to plotki branżowe wymieniają nazwisko Taiki Waititiego, twórcy „Thor: Ragnarok”.

James Gunn reżyserem Suicide Squad 2?

Po ogłoszeniu informacji w sieci pojawiły się kolejne ciekawe wiadomości. Jeden z dziennikarzy The Hollywood Reporter napisał na swoim Twitterze, że film Gunna może być swojego rodzaju rebootem, a nie pełnoprawną kontynuacją:

"

Powiedziano mi, że „Suicide Squad” nie będzie sequelem - będzie próbą pokazania tych postaci na nowo. Ale nie wiemy, czy oznacza to obsadzenie innych osób w danych rolach. "

Obsadzenie nowych aktorów w rolach Legionu jest mało prawdopodobnym pomysłem - Margot Robbie powróci w roli Harley Quinn w co najmniej dwóch filmach, a pozbywanie się ze swojej franczyzy tak popularnego aktora jak Will Smith jest po prostu głupie.

Nowe filmy DC

Najbliższą premierą DC jest „Aquaman”, który zadebiutuje w kinach 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News James Gunn