James Mangold potwierdza prace nad filmem o X-23

Sergiusz Kurczuk
25.10.2017 12:47
James Mangold potwierdza prace nad filmem o X-23 Fot. kadr z filmu "Logan: Wolverine"

Kolejna superbohaterka zastąpi dobrze znaną męską rolę? Wygląda na to, że niebawem zobaczymy solowy film opowiadający o losach Laury Kinney, która podobnie jak Wolverine, posiada ostre pazury z adamantium. 

James Mangold, twórca dwóch ostatnich filmów o najsłynniejszym z X-Manów, czyli Wolverinie, w rozmowie z The Hollywood Reporter opowiedział o pracach nad nową produkcją. Zgodnie z przewidywaniami fanów, reżyser pracuje nad osobnym filmem skupionym wokół Laury Kinney, czyli kluczowej postaci z produkcji zatytułowanej - „Logan: Wolverine”. Po sukcesie „Wonder Woman” Patty Jenkins, twórcy filmów superbohaterskich życzliwszym okiem patrzą na heroiny w kolorowych trykotach. 

Pracujemy nad scenariuszem. Sukces Patty i jej filmu utwierdził studio w przekonaniu, że nie ma się czego bać, jeśli chodzi o żeńskiego protagonistę. Im lepiej się to sobie uzmysłowi, tym częściej myślą: „Cóż, mamy bohaterkę. To niesamowite. I co z nią teraz zrobimy?”. I w tym właśnie punkcie jesteśmy teraz [ze scenariuszem o Laurze], dumamy. 

Filmowcy ze studia 20th Century Fox nie muszą długo szukać inspiracji. W końcu komiksowi twórcy podali gotową odpowiedź na tacy jakiś czas temu. Laura zadebiutowała na łamach komiksów Marvela w roku 2004. Ale po raz pierwszy pojawiła się rok wcześniej w serialu animowanym o mutantach „X-Men: Ewolucja”. Z czasem okazało się, że dziewczyna jest klonem Wolverine'a, stworzonym podobnie jak Logan do zabijania. Laurze udało się uciec z odtworzonej bazy programu Weapon X i dostać do posiadłości X-Men. Przez wiele lat wspierała kilka mutantckich grup w walce ze złem jako X-23. W końcu, kiedy Wolverine umarł, Laura założyła charakterystyczny żółto-niebieski kostium i stała się nowym Rosomakiem. 

Co prawda niedawno Marvel postanowił przywrócić Logana do życia, ale w filmowym uniwersum X-Men Laura z powodzeniem mogłaby zastąpić wieloletnią rolę Hugh Jackamana. Wpisałaby się też w nurt, który z komiksów powoli przenika do kinematografii. Niebawem zobaczymy pierwszy solowy film o superbohaterce znanej jako Captain Marvel, a Kevin Feige wspominał o stworzeniu filmu o Thorze w kobiecej wersji. Czy film o X-23 dojdzie do skutku? Mamy nadzieję, że tak. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.