25.10.2017 12:47

James Mangold potwierdza prace nad filmem o X-23

Kolejna superbohaterka zastąpi dobrze znaną męską rolę? Wygląda na to, że niebawem zobaczymy solowy film opowiadający o losach Laury Kinney, która podobnie jak Wolverine, posiada ostre pazury z adamantium. 

James Mangold potwierdza prace nad filmem o X-23
foto: kadr z filmu "Logan: Wolverine"

James Mangold, twórca dwóch ostatnich filmów o najsłynniejszym z X-Manów, czyli Wolverinie, w rozmowie z The Hollywood Reporter opowiedział o pracach nad nową produkcją. Zgodnie z przewidywaniami fanów, reżyser pracuje nad osobnym filmem skupionym wokół Laury Kinney, czyli kluczowej postaci z produkcji zatytułowanej - „Logan: Wolverine”. Po sukcesie „Wonder Woman” Patty Jenkins, twórcy filmów superbohaterskich życzliwszym okiem patrzą na heroiny w kolorowych trykotach. 

"

Pracujemy nad scenariuszem. Sukces Patty i jej filmu utwierdził studio w przekonaniu, że nie ma się czego bać, jeśli chodzi o żeńskiego protagonistę. Im lepiej się to sobie uzmysłowi, tym częściej myślą: „Cóż, mamy bohaterkę. To niesamowite. I co z nią teraz zrobimy?”. I w tym właśnie punkcie jesteśmy teraz [ze scenariuszem o Laurze], dumamy.  "

Filmowcy ze studia 20th Century Fox nie muszą długo szukać inspiracji. W końcu komiksowi twórcy podali gotową odpowiedź na tacy jakiś czas temu. Laura zadebiutowała na łamach komiksów Marvela w roku 2004. Ale po raz pierwszy pojawiła się rok wcześniej w serialu animowanym o mutantach „X-Men: Ewolucja”. Z czasem okazało się, że dziewczyna jest klonem Wolverine'a, stworzonym podobnie jak Logan do zabijania. Laurze udało się uciec z odtworzonej bazy programu Weapon X i dostać do posiadłości X-Men. Przez wiele lat wspierała kilka mutantckich grup w walce ze złem jako X-23. W końcu, kiedy Wolverine umarł, Laura założyła charakterystyczny żółto-niebieski kostium i stała się nowym Rosomakiem. 

Co prawda niedawno Marvel postanowił przywrócić Logana do życia, ale w filmowym uniwersum X-Men Laura z powodzeniem mogłaby zastąpić wieloletnią rolę Hugh Jackamana. Wpisałaby się też w nurt, który z komiksów powoli przenika do kinematografii. Niebawem zobaczymy pierwszy solowy film o superbohaterce znanej jako Captain Marvel, a Kevin Feige wspominał o stworzeniu filmu o Thorze w kobiecej wersji. Czy film o X-23 dojdzie do skutku? Mamy nadzieję, że tak. 

Czy powinien powstać film o X-23?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men Wolverine