28.07.2016 09:27

James McAvoy ma schizofrenię w zwiastunie „Split”

M. Night Shyamalan swoim nowym dziełem uczynił obraz mogący się kojarzyć z „Psychozą” Alfreda Hitchcocka. Zobaczcie zwiastun „Split”.

James McAvoy ma schizofrenię w zwiastunie „Split”
foto: kadr z wideo

Zaledwie miesiąc po tym, jak reżyser w 2015 roku pokazał nam swoją „Wizytę”, studio Universal Pictures ogłosiło, że 20 stycznia 2017 roku zobaczymy kolejny obraz twórcy „Szóstego zmysłu”. Projekt był trzymany w tajemnicy i nie było o nim wiadomo zbyt wiele, aż do teraz, kiedy możemy w końcu zobaczyć trailer obrazu, w którym wystąpił James McAvoy.

Aktor wcieli się w... 23 różne osoby zamieszkujące umysł i ciało jednego mężczyzny. Dostaniemy thriller psychologiczny z elementami paranormalnymi. Okazuje się, że bohater grany przez McAvoya, Kevin, nie tylko przejmuje cechy osobowości wyimaginowanych postaci, ale potrafi też zamanifestować ich umiejętności fizyczne. W efekcie może się zachowywać jak niewinne dziecko, ale też, jak bezwzględny zabójca o niezwykłej sprawności. To z pewnością nie jest dobra wiadomość dla trzech młodych kobiet, które więzi on w swojej piwnicy.

W „Split” wystąpili też m.in. Haley Lu Richardson, Anya Taylor-Joy, Brad William Henke czy też Betty Buckley. Producentem obrazu jest Jason Blum („Noc oczyszczenia”, „Whiplash”, „Naznaczony”). Zobaczcie zwiastun filmu „Split”:

Gdy „Split” wejdzie na ekrany będzie się musiał zmierzyć w box office z takimi tytułami, jak „xXx: The Return of Xander Cage”, czy z „The Founder” z Michaelem Keatonem. Zobaczymy czy M. Night Shyamalan wyjdzie z tego pojedynku obronną ręką.

Reżyser odpowiada też za reboot nowych odcinków kultowej antologii „Opowieści z krypty”. Zostaną one wyemitowane jesienią 2016 roku przez stację TNT. Co tydzień widzowie będą mogli obejrzeć dwa trwające po godzinie odcinki. Niektóre epizody mają być inspirowana serią komiksów z lat 50. pod tym samym tytułem. Reszta przedstawi zupełnie nowe historie.

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „Split”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny