04.12.2018 15:03

James Wan chciałby wyreżyserować horror z Batmanem

Reżyser znajduje się obecnie na trasie prasowej promującej film "Aquaman". Wan porozmawiał z dziennikarzami na temat uniwersum DC i nowych filmów o bohaterach Detective Comics. 

Batman
foto: kadr z filmu

James Wan to definitywny ekspert w dziedzinie horrorów - reżyser stworzył w końcu serie "Piła", "Obecność" i "Naznaczony". Dlatego też niedziwne, że twórca, który rozpoczynał karierę od filmów grozy, chciałby przygotować kolejny horror. Jednak tym razem w roli głównej Wan chciałby przedstawić... superbohatera. 

W rozmowie z portalem HeroicHollywood Wan przyznał, że (jak właściwie każdy inny twórca) chciał nakręcić film o Batmanie. Jednak w przeciwieństwie do innych reżyserów, on postawiłby na horror i przedstawił Mrocznego Rycerza w prawdziwie przerażający sposób:

"

W przeszłości chciałem nakręcić produkcje o Batmanie, ale w wersji przerażającej. To trochę taka moja fantazja, aczkolwiek mam wrażenie, że jest już trochę za dużo filmów o nim. Ale, wciąż uwielbiam pomysł na film o absolutnie przerażającym Batmanie. Moim zdaniem byłoby to naprawdę spoko.  "

Batman jako horror?

Trzeba przyznać, że Batman jest jednym z najlepszych kandydatów do bycia bohaterem horroru. Zwłaszcza, że słowa Wana sugerują, że w filmie Wana to właśnie Mroczny Rycerz byłby odpowiednikiem Jasona albo Freddiego, czyli machiny nie do powstrzymania, która przeraża nawet największych twardzieli. Takim tropem poszli również twórcy gry "Batman: Arkham Knight", którzy w ostatniej scenie swojej produkcji pokazali prawdziwie przerażającego Zamaskowanego Krzyżowca:

Oprócz tego Batman ma jeszcze kilku wrogów, którzy dobrze sprawdziliby się w horrorze - pierwszy do głowy przychodzi oczywiście Strach na Wróble, który za pomocą swojej toksyny strachu wizualizuje u ofiar ich najgorsze lęki. Ale nawet dobrze przygotowane sceny walki z Killer Crokiem mogłyby budzić strach u widzów. Przerażający 2,5 metrowy człowiek-krokodyl kryjący się w ciemnościach? Naszym zdaniem mogłoby to zadziałać. 

Aquaman - kiedy premiera?

Na razie możemy jedynie fantazjować na temat horroru z Batmanem. Jeśli zaś chcecie zobaczyć nowy film Jamesa Wana, to już 21 grudnia 2018 roku do kin trafi "Aquaman", czyli opowieść o podwodnym bohaterze z Jasonem Momoą w roli głównej. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Batman Aquaman DC Comics James Wan