James Wan stworzy kolejny horror, zanim zacznie pracę nad "Aquamanem 2"

Sergiusz Kurczuk
01.08.2019 12:27
James Wan stworzy kolejny horror, zanim zacznie pracę nad "Aquamanem 2" Fot. AP/Associated Press/East News

Fani filmów DC oczekują na drugą część "Aquamana". Niestety będą musieli uzbroić się w cierpliwość. James Wan ma najpierw w planach kolejny horror.

Do premiery "Aquamana" filmy bazujące na komiksach DC raczej nie cieszyły się przychylnymi opiniami krytyków i widzów. Dopiero historia Arthura Curry'ego sprawiła, że superbohaterskie produkcje Warner Bros. zaczęły odbijać się od dna. Sukces "Aquamana" ucieszył jedną grupę widzów, ale wprawił w przerażenie drugą - osoby, które lubią się bać, czyli miłośników horrorów. Do tej pory James Wan był znany głównie z serii "Piła" i "Obecność", która z biegiem lat doczekała się własnego kinowego uniwersum. Wszystkich fanów kina grozy na pewno uspokoi informacja o planach reżysera. Zanim powróci na Atlantydę, stworzy kolejny straszny tytuł.

"Aquaman 2" - James Wan stworzy najpierw kolejny horror

Jak donosi serwis Variety, Wan ma w najbliższych planach współpracę z New Line Cinema. Powoła do życia niezatytułowany jeszcze horror. Szczegóły fabularne filmu są na razie owiane tajemnicą. To nie pierwszy raz, kiedy filmowiec będzie współpracował z amerykańską wytwórnią filmową. Spod szyldu New Line Cinema wyszły bowiem filmy osadzone w świecie "Obecności" oraz horror "Kiedy gasną światła", który wyprodukował Wan. Wspólnymi siłami stworzą też nową wersję "Mortal Kombat". Filmowiec nie tylko wyreżyseruje nadchodzący horror, ale również napisze do niego scenariusz wspólnie z Ingrid Bisu ("Zakonnica"), a także go wyprodukuje.

Co ciekawe, to nie jedyna produkcja grozy przed "Aquamanem 2", w którą będzie zaangażowany Wan, ponieważ do kin trafi spin-off hitu Warner Bros. zatytułowany "The Trench". Film, którego australijski filmowiec będzie producentem, opowie o potworach zamieszkujących głębiny oceanu, ukazanych w pierwszej części "Aquamana". Za scenariusz filmu będą odpowiedzialni Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Na razie nie podano żadnych konkretów dotyczących "The Trench".

Przeczytaj także

"Aquaman 2" - kiedy premiera?

Fani "Aquamana" nie powinni się bać, że nowy horror Wana wpłynie na opóźnienie prac nad 2. częścią historii o władcy siedmiu mórz, ponieważ data premiery produkcji została zaplanowana dopiero na grudzień 2022 roku. Oznacza to, że Jason Momoa w roli Aquamana pojawi się na dużym ekranie dopiero za ponad 3 lata. Obecnie Wan pracuje nad 3. częścią "Obecności". Tym razem nie wyreżyseruje horroru o parze demonologów. Będzie pełnił jedynie rolę producenta. Film trafi do kin 10 września 2020 roku.

Zobacz też:  W "Aquamanie" gościnnie wystąpiła lalka Annabelle

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.