07.10.2019 11:17

Jan Komasa stworzy anglojęzyczny horror. O czym opowie "Sara"?

Jan Komasa pracuje nad swoim anglojęzycznym debiutem. Będzie nim horror "Sara". O czym opowie?

Foto: Wojciech OLSZANKA/East News
Foto: Wojciech OLSZANKA/East News

Jak donoszą zagraniczne media, Jan Komasa ukończył scenariusz do filmu "Sara". Ma być to anglojęzyczny debiut popularnego polskiego reżysera. O czym opowie film?

Jan Komasa stworzy anglojęzyczny horror. O czym opowie "Sara"?

Powszechnie chwalony film "Boże ciało" przyniósł Janowi Komasie światowy rozgłos i otworzył drzwi do międzynarodowej kariery. Polski reżyser pracuje obecnie nad swoim anglojęzycznym debiutem. "Sara" ma być horrorem psychologicznym, przywodzącym na myśl "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego. Akcja filmu ma się rozgrywać w Berlinie. Poznamy w nim historię amerykańskiej pary, która spodziewa się dziecka. Oboje przybywają do niemieckiej stolicy, by podjąć pracę w firmie technologicznej dla start-upów. Niestety kobieta traci dziecko i nie potrafi się z tym faktem pogodzić. Przekonana, że dziecko zostało uprowadzone nawiązuje kontakt z kryminalnym podziemiem.

Boże ciało
Boże ciało
Przeczytaj także "Boże ciało" doczeka się amerykańskiego remake'u?

Jeśli wierzyć zapewnieniom portalu Screendaily.com, Komasa ukończył scenariusz i poszukuje odtwórców głównych ról. Zdjęcia mają ruszyć we wrześniu 2020 roku w Berlinie. Za produkcję ma odpowiadać firma Komasy "Kosmonaut", którą prowadzi wspólnie z Dannym Holmanem.

Zobacz też: "Hejter. Sala samobójców" - Jan Komasa przygotowuje sequel swojego hitu o cyberprzemocy

Tagi: Film News Horror polskie filmy Jan Komasa