21.09.2017 12:08

Janusz Tracz kontra Rysiek z „Klanu” w filmie o fanatyku wędkarstwa

Do sieci trafił krótki fragment pierwszego w historii polskiej kinematografii filmu opartego na internetowej historii. Mowa oczywiście o słynnym „Fanatyku”, w którym tytułową rolę gra aktor Piotr Cyrwus. Jako prezes Polskiego Związku Wędkarzy wystąpił Dariusz Kowalski, czyli Janusz Tracz z „Plebanii”.

Janusz Tracz kontra Rysiek z „Klanu” w filmie o fanatyku wędkarstwa
foto: kadr z filmu

Na premierę tego krótkiego metrażu czekają wszyscy. Nie tylko osoby, które od lata zaśmiewają się, ilekroć natkną się w sieci na tak zwaną „pastę”, czyli wymyśloną, zabawną internetową historyjkę, która po jakimś czasie rozprzestrzenia się po kraju i każdy opowiada ją, jak anegdotę ze swojego życia. Najsłynniejszą polską „pastą” jest oczywiście opowieść o ojcu, który jest fanatykiem wędkarstwa. Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o ekranizacji śmieszno-gorzkiej historyjki, nie wszyscy wzięli je na poważnie.

Do produkcji filmu zatytułowanego „Fanatyk” w końcu doszło i jest ona już w ostatniej fazie. W głównej roli wystąpił znany z roli Ryśka z „Klanu” Piotr Cyrwus. Twórcy zaprezentowali w końcu pierwszy fragment swojego filmu. Teaser nazywa się „Czy ktoś chciałby zabrać głos?”.

W krótkim teaserze widzimy, jak główny bohater wchodzi do biura Polskiego Związku Wędkarzy. Pojawia się narracja syna protagonisty, znana z internetowego oryginału. Twórcy wzbogacili jednak film o dialogi. Fanatyk siada i w momencie, w którym ma zabrać głos, następuje cięcie. Prawdopodobnie w tym momencie padnie coś o „tych sku*****ch z PZW”. Zresztą zebrani w sali wędkarze nie są zbyt zadowoleni na widok głównego bohatera. Co ciekawe w roli prezesa PZW wystąpił inny kultowy bohater polskich oper mydlanych - Dariusz Kowalski, lepiej znany internautom jako Janusz Tracz z „Plebanii”. W filmie zobaczymy również innych znanych aktorów, między innymi Mariana Dziędziela.

Użytkownicy serwisu YouTube pozytywnie reagują na teaser, ale mają zastrzeżenia do narracji Anona, czyli syna głównego bohatera.

"

Trochę słabe wczucie "Anona" lektora, ale poza tym zapowiada się nieźle. "

"

Skoro jeszcze jest czas, niech Anon się ogarnie i niech czyta to jak pastę, a nie jak swoje wypracowanie w szkole. "

"

Lektora zmieńcie, bo czyta jak ministrant. "

Twórcy filmu zapewniają, że warstwa dźwiękowa nie jest jeszcze gotowa. To jedynie wersja poglądowa, która wkrótce zostanie poprawiona. Do sieci trafiło też nagranie z planu zdjęciowego do „Fanatyka”.

 Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera filmu i czy od razu trafi on do zwyczajnej dystrybucji, czy najpierw pojawi się na festiwalach. 

Jak podoba Ci się teaser „Fanatyka”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Zwiastuny