Japoński plakat do „Spider-Man: Homecoming” lepszy niż oryginał
Sergiusz Kurczuk
07.08.2017 10:51
Japoński plakat do „Spider-Man: Homecoming” lepszy niż oryginał Fot. kadr z filmu

Film „Spider-Man: Homecoming” nie może się pochwalić zbyt udanym plakatem. Przy okazji japońskiej premiery ostatniego filmu Marvel Studios, w sieci pojawiła się nowa wersja grafiki. Jest o niebo lepsza od pierwowzoru. 

„Spider-Man: Homecoming” to ostatni jak na razie film od Marvel Studios. Chociaż wielkimi krokami zbliża się już „Thor: Ragnarok”, w niektórych regionach świata, przygody pajęczaka można oglądać od niedawna. U nas produkcja weszła do kin 14 lipca, czyli dwa tygodnie później niż w Stanach. Jeśli jednak narzekacie na obsuwy, cieszcie się, że nie mieszkacie w Japonii. Tam film „Spider-Man: Homecoming” można oglądać dopiero od 7 sierpnia. Przy okazji japońskiej premiery w sieci pojawiła się nowa wersja plakatu do filmu.

O oryginalnym plakacie pisaliśmy już jakiś czas temu. Niestety obrazek stworzony przez grafików Marvel Studios nie przypadła fanom Spider-Mana do gustu. Grafika została wyśmiana między innymi za kiepskie wykonanie i eksponowanie postaci Iron Mana, granej przez Roberta Downeya Juniora, która w dziele Jona Wattsa była jedynie epizodem. Japoński plakat prezentuje się zupełnie inaczej i wprawił entuzjastów „Spider-Man: Homecoming” w osłupienie. Zresztą, zobaczcie sami!

Bez dwóch zdań japońska wersja grafiki jest o wiele lepsza pod każdym względem. Patrząc na obrazek, nie można oderwać oczu. Dzieje się bardzo dużo, a dynamiczna kompozycja przykuwa wzrok. Mimo że na pierwszym planie jest Vulture, a nie tytułowy bohater, to w tym przypadku taki zabieg jest jak najbardziej uzasadniony. Widzimy potyczkę Spider-Mana z antagonistą. Spidey trzyma strzelającego Vulture'a za nogę. Widać, że wzbili się wysoko ponad dachy najwyższych budynków Nowego Yorku. W tyle można dostrzec Iron Mana, który spieszy młodemu herosowi na ratunek. Plakat jest nie tylko lepszy kompozycyjnie. Na uwagę zasługuje również styl, w jakim został stworzony. Rysunkowy charakter grafiki składa hołd ponad 50-letniej komiksowej historii bohatera. 

A co Wy sądzicie o plakacie do „Spider-Man: Homecoming”? Który lepszy? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.