Jar Jar Binks w nowym Hanie Solo?

Kamil Dachnij
26.06.2017 13:05
Jar Jar Binks w nowym Hanie Solo? Fot. kadr z filmu

Jeżeli czegoś brakuje jeszcze spin-offowi o pilocie Sokoła Millenium, to pewnej postaci z prequelów. 

Żaden film związany z uniwersum „Gwiezdnych wojen” nie miał tak kłopotliwej produkcji. Pierwotni reżyserzy solowego filmu o Hanie Solo, Phil Lord i Chris Miller, zostali zwolnieni przez LucasFilm z powodu różnic artystycznych. Chodziło rzekomo o zbyt komediowy ton opowieści, co miało się nie spodobać nawet głównemu odtwórcy, Aldenowi Ehrenreichowi. Na ich miejsce zatrudniono dobrego znajomego George’a Lucasa, zdobywcę Oskara Rona Howarda. Ten wyjątkowo bezpieczny ruch został dość ostro skrytykowany przez media społecznościowe, ale prawdopodobnie najlepszym odzewem jest wideo parodia, gdzie jeden z najbardziej znienawidzonych bohaterów uniwersum sagi, Jar Jar Binks, próbuje wykorzystać zmianę reżysera do swojego ekranowego powrotu. Na szczęście jest to tylko parodia (zrozumienie tego, co mówi Binks ułatwia włączenie napisów).

Kanał Funny or Die są twórcami powyższego wideo i w dość zabawny sposób próbują ukryć, kim tak naprawdę jest bohater apelujący o swój powrót do „Gwiezdnych wojen”. Pada nawet często używanego przez Jar Jar Binksa słowo „meesa”. Oczywiście, nie ma żadnych szans, aby ta postać została włączona w jakikolwiek film sagi, tym bardziej ten związany z Hanem Solo. Jar Jar po raz pierwszy pojawił się w „Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo” z 1999 roku i z miejsca stał się jedną z najgorzej przyjętych postaci w historii franczyzy. To przyczyniło się do tego, że udział Binksa w „Ataku klonów” został znacząco zredukowany, zaś w „Zemście Sithów” był praktycznie nieobecny poza kilkoma scenami. Teoretycznie mógłby się pojawić w spin-offie, bo jego akcja dzieje się na 10 lat przed „Nową nadzieją”, ale szanse są zerowe.

George Lucas wyznał, że postać była zainspirowana bohaterem Disneya, Goofym. Binks był pierwszą w pełni sztuczną kreacją w „Gwiezdnych wojnach”. Pierwotnie została pomyślana jako niemy aktor komediowy w stylu Bustera Keatona, ale wszyscy wiemy, jak to wyszło w rzeczywistości. Przypomnijmy, że film o Hanie Solo ma trafić do kin 25 maja 2018 roku

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.