Jared Leto: Joker jest jak Hamlet

Robert Skowronski
04.04.2016 12:35
Jared Leto: Joker jest jak Hamlet Fot. kadr z filmu

Niektóre role zyskują wymiar ponadczasowy i są reinterpretowane przez kolejne pokolenia aktorów. Tak właśnie kreację Jokera postrzega Jared Leto.

Najsłynniejsze wcielenia antagonisty Batmana przedstawili Jack Nicholson i Heath Ledger. Swoją szansę zdobył także wokalista 30 Seconds to Mars poprzez udział w filmie „Legion samobójców”. Leto uważa, że dwójka wymienionych wyżej aktorów byłaby dumna z jego poczynań w dziele Davida Ayera, jednak dodaje też, że mieli oni niewątpliwy wpływ na to, jak podszedł on do swojej roli:

Praca jaka została wykonana przy tej postaci przez tyle osób przede mną miała na mnie ogromny wpływ. Trzeba sobie zdać sprawę z głębi tego bohatera oraz ryzyka, jakie niesie zagranie go. Trzeba wziąć na siebie tę odpowiedzialność.

Aktor wiedział, że będzie musiał zaprezentować na ekranie zupełnie nowe podejście do Jokera, jeżeli nie chciał, żeby jego kreacja była wtórna. Leto porównał takie działanie do podejścia do szekspirowskich bohaterów, którzy przez całe wieki byli na nowo definiowani przez różne osoby:

Musiałem zrobić coś innego. Przedstawić coś własnego. To dzieje się cały czas. Czy jesteś kompozytorem pracującym nad utworem, który został napisany sto lat temu, czy jesteś aktorem na scenie reinterpretującym sztukę. Reżyserzy brali na warsztat stare filmy, aktorzy powtarzali role innych. Tak dzieje się od bardzo dawna - od „Człowieka z blizną” po „Hamleta”. W pewnym sensie jest to naprawdę interesujące - reinterpretacja, przedefiniowanie.

Zdaniem Jareda Leto podobieństwo szalonego błazna do bohatera dramatu Szekspira polega właśnie na tym, że został on już przedstawiony przez wielu aktorów:

To właśnie jedna z tych ról. Joker został przedstawiony światu po raz pierwszy jakieś 75 lat, czy coś takiego. Jestem po prostu bardzo wdzięczny, że miałem okazję stać się nim w filmie.

Według niepotwierdzonych informacji studio Warner Bros. podjęło decyzję o dokręceniu kilku scen do „Legionu samobójców”. To po to, aby w dziele znalazło się więcej humoru. Powodem tego ma być złe przyjęcie filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, w którym postawiono bardziej na powagę, nie zaś gagi. Z kolei „Deadpool” bije kolejne rekordy oglądalności, a trzeba wiedzieć, że w tym obrazie dowcip odgrywa kluczową rolę.

O tym jak aktor poradził sobie jako Joker dowiemy się 5 sierpnia 2016 roku, kiedy „Legion samobójców” trafi do kin. Do tej pory mogliśmy już zobaczyć fanowskie zdjęcia z planu przedstawiające Jareda Leto, jak i jego ucieczkę przed Batmobilem. Trafił też do nas oficjalny trailer, a także plakaty filmu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.