Jared Leto o nowym Jokerze: "Czuję się wyobcowany i wkurzony"

10.10.2019 13:24
Jared Leto o nowym Jokerze: "Czuję się wyobcowany i wkurzony" Fot. kadr z filmu "Suicide Squad"/ Warner Bros.

Jared Leto to jeden z aktorów, którym przyszło wcielić się w ikoniczną postać Jokera. Co sądzi o najnowszej wersji kultowego złoczyńcy?

Joker to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych złoczyńców w historii popkultury. Na przestrzeni lat kilku aktorów miało okazję zademonstrować na ekranie własną interpretację kultowej postaci. Jednym ze szczęśliwców był Jared Leto w filmie "Suicide Squad" z 2016 roku. Zgodnie z doniesieniami, aktor źle przyjął wieść o tym, że studio Warner Bros. tak szybko zdecydowało się na nową wersję Jokera.

Jared Leto nie jest zadowolony z nowego Jokera

Kreacja Jareda Leto nie przypadła do gustu zarówno krytykom, jak i fanom. Na "jego Jokera" wylano wiadro pomyj. Aktor jednak wierzył, że przy odpowiedniej ilości czasu ekranowego, byłby w stanie wycisnąć ze swojego bohatera znacznie więcej i ostatecznie przekonać do niego publiczność. Takiej szansy na razie nie otrzymał. Tymczasem studio Warner Bros. wyprodukowało nową wersję kultowego złoczyńcy. Tym razem w Jokera wcielił się fenomenalny Joaquin Phoenix, który ma spore szanse na otrzymanie Oscara za swój występ.

Przeczytaj także

Jak podaje The Hollywood Reporter, Jared Leto nie przyjął dobrze wieści o tym, że studio tak szybko zdecydowało się na nową wersję Księcia Zbrodni. W końcu od premiery "Suicide Squad" minęły zaledwie trzy lata. Zgodnie z doniesieniami, aktor wyznał, że "poczuł się wyobcowany i wkurzony tym ruchem".

Przeczytaj także

"Joker" Todda Phillipsa wyświetlany jest aktualne w kinach i zbiera wyśmienite recenzje. Mówi się, że produkcja ma szanse na Oscara w kategorii najlepszy film. Obraz wzbudza jednak wiele kontrowersji. Niektórzy zarzucają "Jokerowi" gloryfikowanie przemocy i podjudzanie do agresywnych zachowań. Sprawa nabrała takich rozmiarów, że zainteresowało się nią nawet FBI. Twórcom oberwało się również za wykorzystanie w filmie utworu człowieka skazanego za pedofilię.

Zobacz też: Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół "Jokera"

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.