10.10.2019 13:24

Jared Leto o nowym Jokerze: "Czuję się wyobcowany i wkurzony"

Jared Leto to jeden z aktorów, którym przyszło wcielić się w ikoniczną postać Jokera. Co sądzi o najnowszej wersji kultowego złoczyńcy?

Foto: kadr z filmu "Suicide Squad"/ Warner Bros.
Foto: kadr z filmu "Suicide Squad"/ Warner Bros.

Joker to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych złoczyńców w historii popkultury. Na przestrzeni lat kilku aktorów miało okazję zademonstrować na ekranie własną interpretację kultowej postaci. Jednym ze szczęśliwców był Jared Leto w filmie "Suicide Squad" z 2016 roku. Zgodnie z doniesieniami, aktor źle przyjął wieść o tym, że studio Warner Bros. tak szybko zdecydowało się na nową wersję Jokera.

Jared Leto nie jest zadowolony z nowego Jokera

Kreacja Jareda Leto nie przypadła do gustu zarówno krytykom, jak i fanom. Na "jego Jokera" wylano wiadro pomyj. Aktor jednak wierzył, że przy odpowiedniej ilości czasu ekranowego, byłby w stanie wycisnąć ze swojego bohatera znacznie więcej i ostatecznie przekonać do niego publiczność. Takiej szansy na razie nie otrzymał. Tymczasem studio Warner Bros. wyprodukowało nową wersję kultowego złoczyńcy. Tym razem w Jokera wcielił się fenomenalny Joaquin Phoenix, który ma spore szanse na otrzymanie Oscara za swój występ.

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix
Przeczytaj także Jak Joaquin Phoenix przygotowywał się do roli Jokera? [WIDEO]

Jak podaje The Hollywood Reporter, Jared Leto nie przyjął dobrze wieści o tym, że studio tak szybko zdecydowało się na nową wersję Księcia Zbrodni. W końcu od premiery "Suicide Squad" minęły zaledwie trzy lata. Zgodnie z doniesieniami, aktor wyznał, że "poczuł się wyobcowany i wkurzony tym ruchem".

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" - Joaquin Phoenix miał pomysł na nietypową scenę po napisach

"Joker" Todda Phillipsa wyświetlany jest aktualne w kinach i zbiera wyśmienite recenzje. Mówi się, że produkcja ma szanse na Oscara w kategorii najlepszy film. Obraz wzbudza jednak wiele kontrowersji. Niektórzy zarzucają "Jokerowi" gloryfikowanie przemocy i podjudzanie do agresywnych zachowań. Sprawa nabrała takich rozmiarów, że zainteresowało się nią nawet FBI. Twórcom oberwało się również za wykorzystanie w filmie utworu człowieka skazanego za pedofilię.

Zobacz też: Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół "Jokera"

Tagi: Film News Jared Leto Suicide Squad Joker Joaquin Phoenix DC Universe