06.05.2016 15:28

Jared Leto zagra w „Wywiadzie z wampirem”?

Być może Josh Boone wybrał już aktora, który wystąpi w roli Lestata w realizowanym przez niego remake'u „Wywiadu z wampirem”.

Jared Leto zagra w „Wywiadzie z wampirem”?
foto: kadr z filmu + 0000554 / Reporter / East News

Informowaliśmy o tym, że ma powstać odświeżona wersja filmowej adaptacji powieści Anny Rice, w której wykorzystane by były również motywy z książki „Wampir Lestat”. Obraz kręcony jest przez reżysera „Gwiazd naszych wina” będącego również współautorem scenariusza do spółki z Jill Killington.

Twórca podzielił się za pośrednictwem Twittera zdjęciem, w którym sugeruje kogo widziałby w roli słynnego wampira. Nie jest to, jak było sugerowane wcześniej, Robert Downey Jr.:

"

Lestat może być tylko jeden. #JaredLeto "

Gdy Jared Leto został ogłoszony nowym Jokerem kinomani się podzielili. Część wpadła w euforię, podczas gdy druga połowa bardzo sceptycznie podeszła do tego pomysłu. Premiera „Legionu samobójców” odbędzie się w Polsce 5 sierpnia 2016 roku i dopiero wtedy będziemy mogli orzec, jak aktor sprawdził się w tej roli. Można być jednak pewnym, że, jak sam przyznaje, w pełni poświęcił się tej kreacji:

"

To zdecydowanie był okres oderwania. W pełni się w to zagłębiłem, była to jednak wyjątkowa okazja i nie jestem sobie w stanie wyobrazić robienia tego w inny sposób. Czystą zabawą było dla mnie bawienie się w te psychologiczne gierki. Prawdopodobnie przez resztę życia będę próbował ochłonąć. "

Pomysł na nową ekranizację twórczości Anny Rice wyszedł ze strony Universal Pictures i Imagine Entertainment, a jego korzenie sięgają 2014 roku. To właśnie wtedy studia zakupiły prawa do przeniesienia na ekran „Kronik wampirów”. Przypominamy, że bohaterem cyklu jest wymieniany Lestat de Lioncourt, urodzony w 1760 roku. Został on zamieniony w krwiopijcę w Paryżu przez niejakiego Magnusa i przez kolejne 200 lat żył w samotności.

Sam „Wywiad z wampirem” z Bradem Pittem i Tomem Cruisem ukazał się w 1994 roku i był nominowany do dwóch Oscarów oraz Złotych Globów. Dzieło doczekało się kontynuacji w postaci „Królowej Potępionych” z 2002, gdzie na ekranie mogliśmy zobaczyć Aaliyah.

Nad czym obecnie pracuje Jared Leto? Aktor słynie z tego, że niezwykle starannie dobiera sobie role. Następnym projektem po „Legionie samobójców”, w którym go ujrzymy będzie „The Outsider”. Ma to być thriller z elementami kina akcji wyprodukowany przez studia Waypoint Entertainment oraz Linson Entertainment, zaś stołku reżysera zasiądzie Matrin Zandvliet.

Myślice, że Jared Leto sprawdziłby się jako Lestat?

Robert Skowronski
Tagi: News Jared Leto Wywiad z wampirem