Jared Leto zagra żywego wampira w filmie „Morbius”

Sergiusz Kurczuk
28.06.2018 10:49
8 Fot. kadr z komiksu Peter Parker Spectacular Spider-Man vol. 2 #8

„Morbius” to kolejny po „Venomie” spin-off „Spider-Mana”. W żywego wampira wcieli się Jared Leto. 

Pod koniec czerwca pojawiła się informacja, że Jared Leto będzie gwiazdą nadchodzącego filmu Sony pod tytułem „Morbius”. Aktor po kilku godzinach potwierdził te doniesienia za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. Wszystko wskazuje więc na to, że wcieli się w kolejną komiksową postać, tym razem ze świata Marvela. 

„Morbius” - Jared Leto w głównej roli w spin-offie „Spider-Mana”

Na Isntagramie Jareda Leto pojawił się post, który potwierdza udział aktora w nadchodzącym filmie Sony. Gwiazdor zamieścił okładkę komiksu „Morbius: The Living Vampire” z 2013 roku autorstwa Joe Keatinge'a i Richarda Elsona. Fani zastanawiają się, czy Leto w ten sposób sugeruje, która historia będzie kanwą fabuły filmu o Morbiusie. W tym komiksie wampir ucieka z więzienia Raft i ukrywa się w dzielnicy Nowego Yorku znanej jako Brownsville. Prawdopodobnie w filmie zobaczymy Morbiusa w roli antybohatera, który za pomocą swoich wampirzych zdolności, będzie rozprawiał się złem czającym się w uliczkach Brownsville.

To kolejny spin-off „Spider-Mana” od Sony, w którym twórcy na tapetę wzięli przeciwnika Ścianołaza. Zarówno „Venom”, jak i „Silver and Black” opowie o antagoniście ukazanym w pozytywnym świetle. „Morbiusa” wyreżyseruje Daniel Espinosa. Za scenariusz odpowiadają Burk Sharpless i Matt Sazama. Na razie nie podano daty premiery filmu. Leto wydaje się dobrym wyborem do tej nieoczywistej postaci. Aktor słynie z wcielania się nietypowych bohaterów, więc powinien sprawdzić się w roli żywego wampira.

Morbius - kim jest postać z Marvel Comics?

Bohater zadebiutował w 1971 roku na łamach 101. numeru komiksu „The Amazing Spider-Man”. Chociaż wygląda jak istota, na którą z chęcią zapolowałby Blade, Michael Morbius stał się pseudo-wampirem w wyniku eksperymentu naukowego. Urodził się w Grecji i od dziecka cierpiał na rzadką chorobę krwi. Spędzał czas w domu, czytając masę książek. Wkrótce został najmłodszym zdobywcą nagrody Nobla w dziedzinie biologii. Morbius chciał opracować lekarstwo na swoją dolegliwość, eksperymentując na nietoperzach.

20 Fot. foto: kadr z komiksu Fear vol. 1 #20

W wyniku doświadczeń zyskał nadzwyczajne moce typowe dla wampirów - umiejętność latania, supersiłę, zwiększoną szybkość i odporność na urazy. Niestety nie uniknął minusów bycia dzieckiem nocy. Musi unikać światła słonecznego i żywić się krwią ludzi. Poza tym zmienił się również jego wygląd. Nie jest jednoznacznie złą postacią. Z powodu swojego przekleństwa niejednokrotnie starł się w walce ze znanymi superbohaterami. 

1 Fot. foto: kadr z komiksu Legion of Monsters Morbius vol. 1 #1

Czy Jared Leto wypadnie lepiej w roli Morbiusa niż jako Joker w „Legionie Samobójców”? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać.  

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.