25.01.2020 09:55

Jaskier i Yennefer próbują „polskich eliksirów”. „Możemy je sobie zabrać?” [WIDEO]

Łyka daj wiedźminowi, butelką potrząśnij! Joey Batey (Jaskier) i Anya Chalotra (Yennefer) dostali od Netfliksa do spróbowania przegląd polskich trunków. Co smakowało im najbardziej, a co najmniej?

Jaskier i Yennefer próbują polskiej wódki
foto: kadr z wideo YouTube/Netflix

„Wiedźmin” stał się najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa, nic więc dziwnego, że serwis lubi o nim przypominać. W Polsce robi to w nieszablonowy sposób, wystawiając aktorów z serialu na sławny „promień polonizujący”.

Jaskier, czyli Joey Batey, wziął wręcz udział w „badaniu polskometrem”. Eksperyment przyniósł dość ciekawe rezultaty.

Foto: kadr z wideo
Foto: kadr z wideo
Przeczytaj także Jak bardzo polski jest serialowy Jaskier? Zobaczcie zabawne wideo promujące "Wiedźmina"

Część obsady „Wiedźmina” – Jaskier, Yennefer i Ciri – zostali zaś przepytani przez Tomasza Bagińskiego ze znajomości języka polskiego. Takich łamańców językowych zapewne jeszcze w życiu nie słyszeli.

Foto: kadr z wideo/ Netflix
Foto: kadr z wideo/ Netflix
Przeczytaj także Dolina Kwiatów czy dużo mandatów? Gwiazdy "Wiedźmina" w teście z języka polskiego

Najnowszy test, jakiemu zostali poddani aktorzy serialu o Geralcie, jest zarówno najtrudniejszy, jak i najprzyjemniejszy. W swoistej Próbie Traw Jaskier i Yennefer poddawani są bowiem mocy „polskich eliksirów”, czyli nalewek, drinków i mikstur na kaca. Smakowało?

Jaskier i Yennefer próbują „polskich eliksirów”. Wódka, nalewka wiśniowa i… sok z kiszonych ogórków

Polska słynie na świecie nie tylko z Wiedźmina. Nasz kraj, chętnie przedstawiany jako ojczyzna wódki, dumny jest ze swoich alkoholowych osiągnięć tak bardzo, że czasami przyjmuje to wręcz znamiona problemu.

Posłuchaj podcastu!

Netflix wystawił na działanie polskich trunków serialowego Jaskra i Yennefer, nagrywając wszystko ku uciesze widzów.

Aktorzy nie mieli pojęcia, czego próbowali. Początkowo do zadania podchodzili z pewną nieufnością, widać jednak, że kolejne łyki dodawały im odwagi i animuszu.

Być może nie jest to jeszcze ostatnie słowo Netfliksa, jeśli chodzi o testowanie polskości aktorów z „Wiedźmina”. Fani mają nadzieję, że na jednym z przyszłych nagrań pojawi się Geralt we własnej osobie, czyli Henry Cavill.

Aktor zaangażowany jest już co prawda w prace nad drugim sezonem serialu, być może jednak znajdzie chwilę na łyka lub kęs polskości.

Zobacz także: "Wiedźmin" - Netflix przygotowuje film, rozgrywający się w świecie Geralta z Rivii 

Z kim najchętniej napiłbyś się polskich eliksirów?

Tagi: News Wiedźmin