Jason Bourne wie kim jest w 1. zwiastunie
Robert Skowronski
21.04.2016 07:53
Jason Bourne wie kim jest w 1. zwiastunie

Piąta odsłona serii o szpiegu granym przez Matta Damona doczekała się pełnego trailera. Zobaczcie zwiastun filmu „Jason Bourne”.

W 2007 roku tytułowy bohater odkrył swoją prawdziwą tożsamość i następnie usunął się w cień po wydarzeniach z „Ultimatum Bourne'a”. Sekrety, które pokrywały jego jestestwo ponownie dają o sobie znać.

Po blisko dziewięcioletniej przerwie od cyklu powraca do niego Matt Damon. Z kolei w roli reżysera ponownie pojawia się Paul Greengrass, który nakręcił dwie części serii. Autorami scenariusza jest sam reżyser do spółki z Christopherem Rousem. Oprócz Matta Damona w obsadzie znaleźli się też: Julia Stiles, Alicia Vikander, Vincent Cassel i Tommy Lee Jones. Troje ostatnich wymienionych aktorów zadebiutuje w tym filmowym cyklu.

Wcześniej z okazji Super Bowl 50 mogliśmy zobaczyć teaser dzieła, po drodze pojawiło się też kilka krótszych zapowiedzi. W końcu naszym oczom został zaprezentowany pełny zwiastun filmu „Jason Bourne”:

Obraz trafi do kin 29 lipca 2016 roku. Był on kręcony m.in. w Woolwich leżącym w gminie London Borough of Greenwich. Tamtejsze okolice zostały wystylizowane na przypominające greckie miasto. Pomimo tego, że premiera dzieła nie jest szczególnie odległa, to wciąż nie są znane szczegóły dotyczące scenariusza. Wiemy jedynie, że wszystko będzie się rozgrywać po upływie 12 lat od wydarzeń z poprzedniej części.

Ten odstęp czasu pomiędzy filmowymi historiami, zdaniem Matta Damona, dał scenarzystom pole do popisu. Aktor opowiedział także o zmianach, jakie miały miejsce na świecie, i które prawdopodobnie będą miały wpływ na wygląd fabuły:

Kiedy bohater znika jest rok 2004. Zatem kiedy nowy film ukaże się w 2016, minie 12 lat od kiedy Bourne jest poza naszym wzrokiem. Co się działo w tej przerwie? To pytanie tworzy doskonały materiał na historię. Mieliśmy kryzys finansowy, wielką recesję, wojnę w cyberprzestrzeni, konflikty związane ze swobodami obywatelskimi. Pojawia się mnóstwo pytań dotyczących szpiegostwa, praw obywatelskich i natury demokracji. Wydarzyło się wystarczająco dużo, by zrobić o tym film.

Jak Wam się podoba pełny zwiastun „Jasona Bourne'a”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.