Jason Momoa gwiazdą nadchodzącego thrillera Netfliksa

30.07.2019 08:50
Jason Momoa gwiazdą nadchodzącego thrillera Netfliksa Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Netflix pracuje nad thrillerem zatytułowanym "Sweet Girl", którego producentem i główną gwiazdą będzie Jason Momoa - odtwórca Aquamana w filmach DC.

Od kiedy Jason Momoa wystąpił w "Grze o tron" jako Khal Drogo, jego kariera nabrała tempa i aktor nie zamierza się zatrzymywać. Jego największą rolą jest postać Aquamana, który pojawił się w "Lidze Sprawiedliwości" oraz solowym filmie o władcy mórz i oceanów. Niedługo zobaczymy go w nowej roli - mężczyzny, który postanawia się zemścić na ludziach odpowiedzialnych za zniszczenie jego rodziny.

"Sweet Girl" - Jason Momoa w nowym filmie Netflix

Jak podaje Collider, Momoa nie tylko wystąpi w głównej roli w thrillerze Netfliksa "Sweet Girl", ale odpowie również za produkcję tytułu. Filmem zajmie się Brian Andrew Mendoza, dla którego będzie to debiut reżyserski. Mendoza pracował już z Momoą na planie filmu "Braven" i serialu "Frontier". W obu przypadkach pełnił rolę producenta. W produkcję "Sweet Girl" będą również zaangażowani Brad Peyton i Jeff Fierson. Thriller to trzeci film tworzony we współpracy Netfliksa z ASAP Entertainment.

Fierson i Peyton skomentowali współpracę w rozmowie z Collider.

Jason [Momoa] i Brian [Mendoza] są jak rodzina, więc ponowna współpraca nad filmem po wspólnym zrobieniu trzech sezonów "Frontiera" jest marzeniem, które się spełniło. Kiedy po raz pierwszy przeczytaliśmy ten scenariusz, wiedzieliśmy, że jest tylko jeden aktor, który mógłby oddać ciężar i głębię roli Coopera i to jest Jason. A to jest idealny materiał dla Briana, żeby zaliczył swój reżyserski debiut.

Momoa opowiedział o przyszłej współpracy z dobrymi przyjaciółmi.

Jestem podekscytowany partnerstwem z Netfliksem kolejny raz. Zbieram do kupy cały dream team - Brada i Jeffa oraz mojego najlepszego przyjaciela Briana, który był moim partnerem od ponad 10 lat. Współpraca z nimi to prawdziwe spełnienie marzeń i urealnienie jego wizji.

Za scenariusz filmu odpowiadają Gregg Hurwitz, Philip Eisner oraz związany do tej pory z branżą gier wideo Will Staples. Jednym z producentów wykonawczych będzie Martin Kistler.

Przeczytaj także

"Sweet Girl" - kiedy premiera na Netflix?

Głównym bohaterem "Sweet Girl" jest Cooper - mężczyzna poprzysięgający zemstę na ludziach, który doprowadzili do śmierci jego żony. Protagonista zrobi wszystko, by przy okazji ocalić swoją ukochaną córkę - jedynego członka rodziny, który pozostał przy życiu. Momoa jest na razie jedynym potwierdzonym członkiem obsady. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do bazy Netfliksa.

Zobacz też: Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.