Jason Momoa o swojej postaci w "Diunie": "Jest jak Han Solo"

16.04.2020 12:56
Jason Momoa o swojej postaci w "Diunie": "Jest jak Han Solo" Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Jason Momoa wystąpił w adaptacji "Diuny" w roli Duncana Idaho. Aktor postanowił przybliżyć swoim fanom postać, w którą się wciela.

Już za kilka miesięcy do kin trafi nowa adaptacja słynnej powieści fantasy pod tytułem "Diuna". W filmie Denisa Villeneuve'a wystąpi plejada gwiazd, między innymi Jason Momoa. Aktor postanowił opowiedzieć o postaci, w którą się wciela.

"Diuna" - Jason Momoa jak Han Solo?

O "Diunie" Villeneuve'a znowu zrobiło się głośno, ponieważ w połowie kwietnia 2020 roku do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z filmu, przedstawiające głównych bohaterów.

Przeczytaj także

Wśród nich znalazł się Duncan Idaho - mistrz broni białej, którego zagrał Jason Momoa. Gwiazdor "Aquamana" rozmawiał na temat postaci w programie The Ellen Degeneres Show. Postanowił porównać swojego bohatera do popkulturowej ikony ze świata "Star Wars" - samego Hana Solo.

Zagrałem Duncana Idaho, który jest w pewnym sensie mistrzem miecza, co czyni go prawą ręką Księcia Leto, granego przez Oscara Isaaca. To pierwsza osoba, która zostaje wysłana do krainy Diuny i tam właśnie poznaję bohatera granego przez Javiera Bardema. Nie wierzę, że grałem scenę z Javierem Bardemem! To naprawdę ogromny film, a ja jestem w nim trochę rodzajem Hana Solo w tej grupie. On jest takim wojownikiem-łajdakiem, który chroni Timothéego Chalameta i służy Oscarowi Isaacowi.

Nadchodzący film jest drugą kinową wersją powieści Franka Herberta, która ukazała się w 1965 roku. Historia opowiada o Paulu Atrydzie i jego rodzinie, zamieszkującej pustynną planetę Arrakis. Bohaterowie muszą sobie radzić ze złowieszczym rodem Harkonnen. Adaptacja twórcy "Blade Runnera 2049" została podzielona na dwa filmy. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach zobaczymy pierwszą część "Diuny".

Przeczytaj także

"Diuna" - kiedy premiera?

Scenarzystami "Diuny" zostali Eric Roth i Jon Spaihts. W rolach głównych wystąpią Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Javier Bardem, Charlotte Rampling, Dave Bautista, David Dastmalchian, Zendaya, Jason Momoa, Stephen Henderson oraz Josh Brolin. Premiera filmu została zaplanowana na 18 grudnia 2020 roku.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny". W kogo się wcielą?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.