Jason Momoa potwierdził, że Aquaman będzie ujeżdżał rekiny

Sergiusz Kurczuk
07.11.2017 16:13
Jason Momoa potwierdził, że Aquaman będzie ujeżdżał rekiny Fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości, Mike Coots / mediadrumworld.com/East News

Fani komiksów DC powinni być zadowoleni. W solowym filmie o przygodach Aquamana zobaczymy, jak główny bohater ujeżdża wielkie drapieżne ryby. Te informacje potwierdził Jason Momoa, który wciela się w superbohatera. 

Kiedy ogłoszono światu, że w filmowym świecie DC pojawi się Aquaman, niektórzy fani komiksów wpadli w popłoch. Oczywiście na przestrzeni lat wizerunek Arthura Curry'ego uległ zmianie, ale czytelnicy komiksów myśląc o tym bohaterze, mają przed oczami uśmiechniętego blondyna ze złotym trójzębem w pomarańczowej łuskowatej bluzie i zielonych rajtuzach, który ujeżdża morskie stworzenia, jak zwykli ludzie konie. Na szczęście na dużym ekranie zobaczy zupełnie inną postać. W podmorskiego herosa wcielił się bowiem znany z roli barbarzyńcy Khala Drogo z „Gry o tron” Jason Momoa

Chociaż wiele osób zgodzi się, że aktor powinien zagrać inną postać należącą do DC - Lobo (nie musiałby się nawet specjalnie charakteryzować), szefowie studia Warner Bros. wybrali go do roli jednego z członków „Ligi Sprawiedliwości”. Trochę ponad rok od premiery filmu o największej supergrupie DC, na ekranach kin zobaczymy solowe przygody Aquamana. To właśnie w tej produkcji pojawi się element, na który wielu fanów komiksów czekało - główny bohater będzie ujeżdżał rekiny. Potwierdził to sam Momoa w rozmowie z portalem Comic Book. 

Po wydarzeniach z „Ligi Sprawiedliwości” dostaje powołanie, by zostać królem. Aby uratować Atlantydę, będę musiał walczyć z własnym bratem. Pojawi się wielka bitwa i spektakularna walka. To również film drogi, ponieważ podróżujemy po całym świecie. Jest w nim połączenie statków „Gwiezdnych Wojen” i kolesi jeżdżących na rekinach. To będzie świat, jakiego jeszcze nigdy nie widziano. Na początku będzie sprawiał wrażenie gościa, który prawdopodobnie jeździ na motorach i pracuje przy naprawie samochodów. Początkowo będzie brudnym, mrocznym pijakiem i nagle zmieni się w prawdziwego króla. 

Momoa poruszył w swojej wypowiedzi sporo wątków. Oprócz wyjawienia, że rekiny to jeden ze środków lokomocji mieszkańców Atlantydy, poznaliśmy zarys fabuły oraz zamysł reżysera. W filmie zobaczymy też prawdziwą przemianę postaci. Złośliwi już twierdzą, że przyszły rok będzie pojedynkiem dwóch władców z zapomnianych królestw. „Aquaman” wejdzie na ekrany kin w grudniu 2018 roku. Nieco wcześniej zobaczymy solowy film Marvel Studios o Black Pantherze. T'Challa rządzi Wakandą - afrykańskim krajem, w którym tradycyjna kultura, łączy się z najnowocześniejszą technologią na świecie. 

Czy rekiny Aquamana pokonają Czarną Panterę? Podwodnego herosa w akcji zobaczymy już 17 października 2018 roku w filmie „Liga Sprawiedliwości”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.