Jason Momoa potwierdził, że Aquaman będzie ujeżdżał rekiny

Sergiusz Kurczuk
07.11.2017 16:13
Jason Momoa potwierdził, że Aquaman będzie ujeżdżał rekiny Fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości, Mike Coots / mediadrumworld.com/East News

Fani komiksów DC powinni być zadowoleni. W solowym filmie o przygodach Aquamana zobaczymy, jak główny bohater ujeżdża wielkie drapieżne ryby. Te informacje potwierdził Jason Momoa, który wciela się w superbohatera. 

Kiedy ogłoszono światu, że w filmowym świecie DC pojawi się Aquaman, niektórzy fani komiksów wpadli w popłoch. Oczywiście na przestrzeni lat wizerunek Arthura Curry'ego uległ zmianie, ale czytelnicy komiksów myśląc o tym bohaterze, mają przed oczami uśmiechniętego blondyna ze złotym trójzębem w pomarańczowej łuskowatej bluzie i zielonych rajtuzach, który ujeżdża morskie stworzenia, jak zwykli ludzie konie. Na szczęście na dużym ekranie zobaczy zupełnie inną postać. W podmorskiego herosa wcielił się bowiem znany z roli barbarzyńcy Khala Drogo z „Gry o tron” Jason Momoa

Chociaż wiele osób zgodzi się, że aktor powinien zagrać inną postać należącą do DC - Lobo (nie musiałby się nawet specjalnie charakteryzować), szefowie studia Warner Bros. wybrali go do roli jednego z członków „Ligi Sprawiedliwości”. Trochę ponad rok od premiery filmu o największej supergrupie DC, na ekranach kin zobaczymy solowe przygody Aquamana. To właśnie w tej produkcji pojawi się element, na który wielu fanów komiksów czekało - główny bohater będzie ujeżdżał rekiny. Potwierdził to sam Momoa w rozmowie z portalem Comic Book. 

Po wydarzeniach z „Ligi Sprawiedliwości” dostaje powołanie, by zostać królem. Aby uratować Atlantydę, będę musiał walczyć z własnym bratem. Pojawi się wielka bitwa i spektakularna walka. To również film drogi, ponieważ podróżujemy po całym świecie. Jest w nim połączenie statków „Gwiezdnych Wojen” i kolesi jeżdżących na rekinach. To będzie świat, jakiego jeszcze nigdy nie widziano. Na początku będzie sprawiał wrażenie gościa, który prawdopodobnie jeździ na motorach i pracuje przy naprawie samochodów. Początkowo będzie brudnym, mrocznym pijakiem i nagle zmieni się w prawdziwego króla. 

Momoa poruszył w swojej wypowiedzi sporo wątków. Oprócz wyjawienia, że rekiny to jeden ze środków lokomocji mieszkańców Atlantydy, poznaliśmy zarys fabuły oraz zamysł reżysera. W filmie zobaczymy też prawdziwą przemianę postaci. Złośliwi już twierdzą, że przyszły rok będzie pojedynkiem dwóch władców z zapomnianych królestw. „Aquaman” wejdzie na ekrany kin w grudniu 2018 roku. Nieco wcześniej zobaczymy solowy film Marvel Studios o Black Pantherze. T'Challa rządzi Wakandą - afrykańskim krajem, w którym tradycyjna kultura, łączy się z najnowocześniejszą technologią na świecie. 

Czy rekiny Aquamana pokonają Czarną Panterę? Podwodnego herosa w akcji zobaczymy już 17 października 2018 roku w filmie „Liga Sprawiedliwości”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.