27.04.2018 13:14

Jason Momoa powiedział, że Ben Affleck nie jest jego ulubionym Batmanem

Aktor grający Aquamana w DCEU przyznał, że jego ulubionym Batmanem nie jest jego kolega z obsady, tylko aktor który jedynie udzielał głosu Mrocznemu Rycerzowi.

Aquaman
foto: kadr z wideo

I bynajmniej nie chodzi o Kevina Conroya, który wcielał się w Batmana w animowanym serialu z lat 90., a następnie w „Lidze Sprawiedliwości” i „Lidze Sprawiedliwości: Bez granic”, grach z serii Arkham oraz niezliczonej ilości filmów animowanych. Momoa przyznał, że jego ulubionym Mrocznym Rycerem jest Will Arnett, aktor, który wystąpił w filmach „Lego Przygoda” oraz w „Lego Batmanie”.

Arnett prowadził panel dyskusyjny z udziałem Momoy podczas odbywającego się w Las Vegas Cinema-Conu. Panowie rozmawiali oczywiście o „Aquamanie”, czyli nadchodzącym filmie z filmowego uniwersum DC. Aktor wcielający się w tytułową postać przyznał na początku spotkania, że to właśnie Arnett jest jego ulubionym Batmanem, krzycząc ze sceny w jego kierunku słowa:

"

Jesteś najlepszym jeb*nym Batmanem! "

Opis zwiastuna Aquamana

Po opisanej wyżej wymianie uprzejmości między dwoma aktorami doszło do rozmowy, która zakończona została prezentacją pierwszego pełnego zwiastuna „Aquamana”. Niestety, wideo o dziwo nie wyciekło do internetu, ale na szczęście na sali obecnych było wielu dziennikarzy, którzy opisali pokazane fragmenty. Tak prezentuje się trailer „Aquamana” słowami Brandona Davisa z portalu ComicBook.com:

"

„Nie mogę uwierzyć, że w końcu tu jesteś” twierdzi niezidentyfikowana osoba (prawdopodobnie Vulko, grany przez Willema Dafoe). Kamera wchodzi pod wodę. Widzimy ogromny statek powoli płynący przez ocean. Wygląda na to, że zaraz zacznie się pojedynek gladiatorów. Statek wpływa do Atlantydy, mijając się z innymi łajbami. Ocean Master (Patrick Wilson) stoi w koloseum, nastawiając publiczność przeciwko jego bratu, który staje do walki o tron. Arthur Curry trenuje na plaży. Jest młodszy i łapie pięciozęb (tak, chodzi o broń z „Ligi Sprawiedliwości”) tuż przed swoją twarzą. Podnosi łódź podwodną z wody. Walczy z ludźmi wewnątrz statku. Ponad powierzchnią wody spotyka się z Merą, której mówi, że jest „instrumentem przemocy”, ale że jest w tym „cholernie dobry”. Kobieta błaga Arthura, by ten pomógł, bo inaczej „zginą miliony ludzi”. Woda uderza w ląd. Vulko karze Aquamanowi zanurzyć się głębiej, by mógł odkryć swoje atlantydzkie instynkty. Black Manta wygląda jak wyciągnięty prosto z komiksów. Oczy świecą mu na czerwono. Rozpoczyna się wojna między podwodnymi piechurami, a wojownikami ujeżdżającymi rekiny. Ocean Master obiecuje sprowadzić na Arthura „gniew siedmiu mórz”. "

Wnioskując po samym opisie, zwiastun zapowiada się naprawdę emocjonująco. Armia wojowników na rekinach, Aquaman rzucający statkami na lądzie, koloseum i walka między braćmi to zapewne dopiero wierzchołek góry lodowej. Nie pojawia się żadna wzmianka na temat postaci Dolpha Lundgrena (chyba, że to on jest tą niezidentyfikowaną osobą w pierwszym zdaniu opisu), nie zaprezentowano również walki między Arthurem a Black Mantą, a znając historię tych panów z komiksów, to wiemy, że ich spotkania zwykle kończą się konfliktem.

Czeka nas zatem jeszcze sporo niespodzianek przygotowanych przez Jamesa Wana i jego ekipę. Niestety nie wiemy, kiedy publiczność będzie miała okazje zobaczyć zwiastun nowej produkcji DC. Premiera „Aquamana” planowana jest na 21 grudnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Batman Ben Affleck Aquaman Jason Momoa