03.03.2020 10:22

Jason Momoa został gwiazdą adaptacji komiksu sprzed ponad 100 lat

Jason Momoa, gwiazdor "Aquamana" i "Gry o tron" został właśnie zaangażowany do adaptacji serii "Mały Nemo" dla Netfliksa. Znamy też nazwisko reżysera.

Jason Momoa został gwiazdą adaptacji komiksu sprzed ponad 100 lat
foto: Rex Features/East News

Dzięki "Aquamanowi" i "Grze o tron", Jason Momoa stał się prawdziwą gwiazdą kina. Zanim zobaczymy go ponownie z trójzębem w ręku, Momoa został zaangażowany w nowy projekt Netfliksa. Portal Discussing Film poinformował, że gwiazdor ma wystąpić w adaptacji "Małego Nemo". Film będzie reżyserowany przez Francisa Lawerence'a, a zdjęcia mają się zacząć na początku lata 2020, kiedy Momoa skończy pracę nad "See" dla Apple TV+.

Jason Momoa gwiazdą nowego filmu Netfliksa

Film ma być nieco odmienny od oryginalnych komiksów i anime - główną bohaterką ma być dziewczynka o imieniu Nema, która z pomocą wielkiej, mitycznej kreatury odwiedza świat wyobraźni, by odnaleźć swojego ojca. Momoa ma zagrać wspomnianą kreaturę, której imię brzmi Flip.

Postać jest określona, jako "licząca 9 stóp kreatura, która jest w połowie człowiekiem, w połowie bestią. Ma kudłate futro i zakręcone kły". Momoa ma być zmieniony komputerowo, więc możemy założyć, że film będzie miał spory budżet.

Foto: Invision/Invision/East News
Foto: Invision/Invision/East News
Przeczytaj także "Aquaman 2": Emilia Clarke w roli Mery zamiast Amber Heard? Tego chcą fani

Francisa Lawrence'a możemy za to kojarzyć z filmów "Constantine" z Keanu Reevesem, trzech ostatnich odsłon "Igrzysk śmierci", "Jestem Legendą" i "Red Sparrow". Filmowiec miał kontakt z Momoą przy serialu "See".

Scenariusz do filmu napiszą David Guion oraz Michael Handelman. Panowie napisali wcześniej "Noc w muzeum", czy "Kolację dla palantów". Producentami obrazu o Nemo są Peter Chernin, Jenno Topping oraz David Ready. Data premiery filmu jest nieznana.

Jason Momoa
Jason Momoa
Przeczytaj także Jason Momoa jako Ozzy Osbourne w klipie "Scary Little Green Men" [WIDEO]
Tagi: Jason Momoa