27.09.2018 07:51

Jean Grey traci kontrolę w pierwszym zwiastunie „X-Men: Dark Phoenix”

X-Men staną przed ogromnym problemem, kiedy odkryją, że z jedną z nich dzieje się coś dziwnego. Kto będzie w stanie zatrzymać Dark Phoenix?

Jean Grey traci kontrolę w pierwszym zwiastunie „X-Men: Dark Phoenix”
foto: kadr z filmu X-Men: Dark Phoenix

Na film „X-Men: Dark Phoenix” czeka cała rzesza wiernych fanów komiksów Marvela i filmów na ich podstawie. Tym bardziej że premierę najnowszej marvelowskiej produkcji 20th Century Fox przeniesiono z listopada 2018 na luty 2019. Powodem były dokrętki i zmiany poprodukcyjne, wynikające prawdopodobnie z faktu przejęcia praw do mutantów przez studio Disney. W drugiej połowie września 2018 roku pojawił się przeciek zwiastuna „X-Men: Dark Phoenix”. Kilka dni później zaprezentowano trailer w oficjalnym kanale. Jak zapowiada się historia Dark Phoenix?

„X-Men: Dark Phoenix” - pierwszy zwiastun filmu

Produkcja skupi się na tytułowej bohaterce. Jean Grey odkryje, że tajemnicza moc, która w poprzedniej części pozwoliła pokonać jej potężnego Apocalypse'a, w rzeczywistości jest czymś o wiele potężniejszym. Dark Phoenix powoli zacznie przejmować kontrolę nad młodą mutantką. Profesor Xavier i jego świta będzie starał się pomóc swojej uczennicy. Do gry wejdzie jednak również Magneto.

W zwiastunie pojawiło się kilka scen zapowiadanych przez twórców jakiś czas temu. Jest między innymi moment pogrzebu, wskazujący, że jeden z bohaterów polegnie w walce. Pojawia się też możliwość spojrzenia na nowe uniformy X-Men. Wygląda też na to, że grupa zostanie podzielona. Jedni zostaną u boku Profesora X, inni dołączą do Mistrza Magnetyzmu. 

Do sieci trafił również nowy plakat i opis fabularny. Chociaż ze zwiastuna to nie wynika, w grę wejdzie rasa kosmitów, którzy będą chcieli przejąć Jean i wykorzystać ją jako broń do zniewolenia wszechświata. 

„X-Men: Dark Phoenix” - kiedy premiera?

Całość uzupełnia utwór grupy The Doors pod tytułem „The End”. Piosenka odnosi się zarówno do wydarzeń przedstawionych w filmie, ale również w symboliczny sposób żegna markę X-Men, która przejdzie w ręce Disneya. Reżyserem „X-Men: Dark Phoenix” jest Simon Kinberg. W filmie wystąpią James McAvoyMichael FassbenderJennifer LawrenceNicholas HoultTye Sheridan, Sophie TurnerAlexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Olivia MunnJessica Chastain. Premiera została zapowiedziana na 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny X-Men Michael Fassbender Marvel X-Men: Dark Phoenix James McAvoy