27.09.2018 15:10

Jeden fan idealnie podsumował filmy MCU za pomocą klipu z „Keya & Peele'a”

Użytkownik matte_bIack na Twitterze odnalazł świetny klip z serialu „Key & Peele”, w którym postać Peele'a zostaje prezydentem i wita gości podczas zebrania w Białym Domu.

Jeden fan idealnie podsumował filmy MCU za pomocą klipu z „Keya & Peele'a”
foto: kadr z wideo

Debaty o MCU to jedna z ulubionych czynności fanów filmów Marvel Studios, zwłaszcza jeśli chodzi o rankingi. Każda kolejna premiera powoduje, że ludzie od początku budują swoje listy najlepszych produkcji o superherosach z Domu M. Jednak większość z nas może się zgodzić z tym, że są filmy lepsze i gorsze - powszechnie wiadomo, że „Thor 2” nie dorównuje jakością np. „Spider-Manowi: Homecoming”.

Tym tropem poszedł użytkownik Twittera pod pseudonimem matte_bIlack, który przygotował wideo oceniające wszystkie dotychczasowe produkcje z MCU. Klip, który został użyty w celu parodii pochodzi z serialu „Key & Peele”, a konkretnie z 1. odcinka 4. sezonu serii zatytułowanego „Obama Meet and Greet”. W nim Barack Obama (grany przez Jordana Peele'a, czyli reżysera „Uciekaj!”) rozmawia i wita się z wieloma ludźmi. Na czym polega żart? Cóż, chyba wszyscy bez problemu zrozumieją:

Które filmy z MCU są najlepsze?

Wśród filmów, które zostały pochwalone w wideo znalazły się m.in. pierwszy „Iron Man”, „Doktor Strange”, „Thor: Ragnarok”, czy po chwili namysłu „Spider-Man: Homecoming”. Po drugiej stronie barykady stanęły za to „Thor 2”, „Ghost Rider”, czy „Niesamowity Spider-Man”, który został całkowicie pominięty przez Peele'a-prezydenta. Parodia stała się wiralem - w ciągu niecałego tygodnia zdobyła ponad 8 milionów wyświetleń i prawie 400 tysięcy polubień.

Premiera Avengers 4

W 4. części filmu o Avengers zobaczymy zmagania pozostałych przy życiu herosów z Thanosem, który zebrał wszystkie Kamienie Nieskończoności i dokonał eksterminacji połowy populacji wszechświata. Fani od miesięcy zastanawiają się, w jaki sposób superbohaterowie odwrócą ten proces. Na ten temat pojawiło się sporo ciekawych teorii. O tym, czy się sprawdzą, przekonamy się już 25 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Marvel