14.08.2019 14:04

Jeden z twórców "Gwiezdnych wojen" obalił sporo mitów na temat serii

Gratka dla fanów "Star Wars" - szef kreatywny Lucasfilm Phil Szostak od ostatnich kilku dni na bieżąco udostępnia w sieci kolejne informacje dotyczące mitów, które narosły wokół tworzenia serii. 

Star Wars
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

W trakcie ponad 40 lat od debiutu "Gwiezdnych wojen" w kinach wiele historii i materiałów zakulisowych trafiło do fanów za pomocą filmów, programów telewizyjnych, książek i innych gadżetów. Dzięki temu ludzie mogą spokojnie zapoznać się z praktycznie całym procesem twórczym, który stał za dziełem George'a Lucasa. Jednak nawet mimo tylu materiałów, niektóre informacje wciąż okazują się być tylko mitami.

Gwiezdne wojny - jeden z twórców obala mity

Szef kreatywny Lucasfilm Phil Szostak dość regularnie dzieli się z użytkownikami Twittera opowieściami na temat powstawania "Gwiezdnych wojen". Robi to głównie po to, aby wyjaśnić mity dotyczące legendarnej produkcji. Wśród nich pojawiła się m.in. kwestia dotycząca imienia Dartha Vadera.

Artysta potwierdził, że "Vader" było zainspirowane niemieckimi i holenderskimi tłumaczeniami słowa "ojciec" - pierwsze wspomnienia o tym imieniu pojawiają się już w 1974 roku:

Kylo Ren
Kylo Ren
Przeczytaj także Mała dziewczynka zakochała się w Kylo Renie. Zobaczcie słodkie wideo

W twitterowej burzy pojawiła się też informacja o tym skąd wzięło się imię R2-D2. Robot został nazwany po frazie "Reel Two, Dialogue Two", czyli hasła używanego podczas montowania dźwięku ("Taśma druga, dialog drugi"). Jeden z edytorów krzyknął "R2D2" podczas pracy i tak bardzo się to spodobało George'owi Lucasowi, że postanowił to zapisać, a potem użyć do nazwania jednego z najpopularniejszych robotów w historii kinematografii. 

Chewbacca był natomiast zainspirowany psem George'a Lucasa, malamutem o imieniu Indiana (tak, reżyser nazwał tym imieniem również 2. najbardziej ikoniczną postać Harrisona Forda). Piesek dość często towarzyszył artyście w trakcie podróży, co spowodowało, że Lucas "chciał stworzyć wielkiego kudłatego pomocnika dla Hana Solo":

Więcej ciekawostek i "gromienia mitów" znajdziecie na Twitterze Phila Szostaka. Najnowszy film z serii "Gwiezdne wojny" to "Skywalker. Odrodzenie". Produkcja zadebiutuje w kinach już 20 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Ostatnia scena z filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie" roztopi widzom mózgi

Tagi: News Star Wars