20.09.2018 12:15

Jeden z twórców filmu „Venom” wyjaśnił, w jaki sposób Symbioty przybyły się na Ziemię

Filmowiec odpowiedzialny za efekty specjalne w filmie „Venom” zdradził kulisy przybycia Symbiotów na naszą planetę.

Jeden z twórców filmu „Venom” wyjaśnił, w jaki sposób Symbioty przybyły się na Ziemię
foto: kadr z filmu Venom

Każdy fan Venoma wie, że jego pochodzenia należy doszukiwać się poza Ziemią. W końcu jedną z inspiracji tego stwora był ksenomorf z serii „Obcy”. Nie inaczej będzie w filmie Rubena Fleischera, poświęconym temu groźnemu przeciwnikowi Spider-Mana. W „Venomie” Symbioty również będą pozaziemskimi formami życia. W jaki sposób trafią na Ziemię? Serwis IGN postanowił udać się na plan filmu i zadać to pytanie jednemu z jego twórców.

„Venom” - skąd Symbioty wzięły się na Ziemi?

W zwiastunach do solowego filmu o Venomie okazało się, że w filmie pojawi się kilka Symbiotów. Wcielający się w głównego bohatera Tom Hardy zdradził jakiś czas temu, że film Fleischera w głównej mierze opiera się na komiksowej miniserii „Venom: Lethal Protector”. Każdy, kto czytał tę historię, doskonale wie, że pojawiły się w niej pomioty Venoma - Riot, Lasher, Phage, Scream i Agony. Co najmniej trójka pojawi się w filmie. „Lethal Protector” to jednak niejedyny komiks, na którym bazowali twórcy filmu. Serwis IGN przeprowadził rozmowę z Paulem Franklinem, który odpowiadał za efekty specjalne w filmie „Venom”. Twórca wyznał, że innym źródłem inspiracji był komiks „Planet of the Symbiotes”.

Okazuje się, że członkowie Life Foundation odkryli Symbioty przez przypadek za pomocą sondy kosmicznej, szukającej we wszechświecie innych form życia. Tego można było się domyślić już po pierwszym zwiastunie filmu. Ważniejszym pytaniem nie jest jednak w jaki sposób trafiły na Ziemię, ale dlaczego przybyły na naszą planetę. Franklin zdradził bowiem, że Symbioty celowo dały się złapać. Wszystko dlatego, że od dawna szukały miejsca, w którym żyją istoty nadające się na nosicieli kosmicznych pasożytów

„Venom” - czym są Symbioty?

W komiksach niejednokrotnie zmieniano genezę Venoma i całej jego rasy. W rzeczywistości Symbioty nazywają się Klyntar i pochodzą z planety o tej samej nazwie. Niedawno w komiksach Marvela ujawniono prawdziwą naturę tego ciała niebieskiego i zaprezentowano, jak doszło do narodzin Klyntarów. Natomiast w komiksie „Venom: First Host” ukazano, kto był pierwszym nosicielem Venoma. Komiksowe stwory łączą się z rozmaitymi organizmami. Wzmagają naturalne umiejętności osób, z którymi są połączone. Potrafią przejąć pewne cechy swoich nosicieli. Symbioty żywią się adrenaliną, więc prowokują hostów do wykonywania niebezpiecznych działań. Jeśli trafią na bezwzględną osobę, która wykorzystuje ich moce do czynienia zła, budzą się w nich pierwotne żądze

Najwidoczniej w filmie „Venom” jest bardzo podobnie. Czy tytułowy antybohater pokona Riota i resztę Symbiotów z Life Foundation? Przekonamy się 5 października 2018 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Tom Hardy Venom Marvel Marvel Comics