12.08.2019 15:36

Jedenastka przejdzie na stronę zła? Nowa teoria dotycząca "Stranger Things 4"

Premiera 4. sezonu "Stranger Things" miała miejsce 4 lipca 2019 roku. Od tego czasu minął już ponad miesiąc, ale emocje dalej nie opadły.

Jedenastka Stranger Things 4
fot. kadr z serialu Netflix "Stranger Things 3"

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.  

W sieci powstaje obecnie masa teorii, które dotyczą tego, co może pojawić się w 4. sezonie "Stranger Things". Wiele kwestii nie zostało wyjaśnionych, a fanów pozostawiono bez odpowiedzi. Nie wiadomo, co dalej z postacią Jima Hoppera. Nie wiemy również, jak potoczą się losy nastoletnich już bohaterów ani czy Jedenastka odzyska swoje moce. Pod koniec 3. sezonu "Stranger Things" dziewczynka utraciła wszystkie swoje nadprzyrodzone zdolności. Jedna z teorii mówi, że właśnie to może sprawić, że El stanie się czarnym charakterem.

Nowa teoria dotycząca "Stranger Things 4"

Na portalu Reddit pojawił się wpis jednego z fanów, według którego Jedenastka stanie po stronie zła. Prawdę mówiąc, brzmi to naprawdę sensownie. Jeśli wrócimy pamięcią do ostatnich odcinków 4. sezonu "Stranger Things" przypomnimy sobie, że główna bohaterka została "ukąszona" przez Łupieżcę Umysłów, a część monstrum utknęła w jej nodze.

Kiedy premiera "Stranger Things 4"?
Kiedy premiera "Stranger Things 4"?
Przeczytaj także Kiedy odbędzie się premiera 4. sezonu "Stranger Things"? Znamy datę rozpoczęcia zdjęć!

Mimo że Jedenastka ostatnimi siłami wyciągnęła potwora z nogi, to jednak jakiś fragment monstrum mógł w niej zamieszkać. W końcu taki los spotkał Billy'ego i Willa. Łupieżcy przez cały czas zależało na tym, żeby kontrolować umysły bohaterów.

Taka kolej rzeczy oznaczałaby, że brama na Drugą Stronę nie została do końca zamknięta. W końcu w scenie po napisach widzimy, że Rosjanie są w posiadaniu Demodogów. Gdyby brama została całkowicie zamknięta, żaden potwór nie mógłby przeżyć po ludzkiej stronie. 

Zobacz także: Bracia Duffer zdradzają, co czeka widzów w 4. sezonie "Stranger Things"  

Tagi: Stranger Things Netflix