25.01.2019 09:40

Jeff Bridges znów jako The Dude. Powstanie "Big Lebowski 2"?

Aktor opublikował na swoim Twitterze krótkie wideo, w którym ponownie wciela się w postać Jeffreya Lebowskiego. Film kończy się datą. Co ona oznacza?

Big Lebowski
foto: kadr z filmu "Big Lebowski"

W sieci pojawiło się wideo przedstawiające Jeffa Bridgesa w roli The Dude'a, głównego bohatera "Big Lebowskiego". Kultowy film w reżyserii braci Coenów dopiero po latach zdobył ogromną popularność, a sceny i dialogi z produkcji stały się memami (m.in. "That's just like your opinion, man", "Am I the only one here?", czy "Nobody fucks with Jesus"). Premiera "Big Lebowskiego" odbyła się w 1998 roku. 

Po 21 latach od premiery "Big Lebowskiego", Jeff Bridges ponownie zapuścił włosy, założył sweter oraz okulary przeciwsłoneczne i powrócił do roli Lebowskiego. Krótkie wideo na Twitterze aktora zostało zatytułowane "Stay tuned", a w opisie możemy przeczytać, że "Nie można żyć przeszłością, stary". Jedynym odgłosem wydanym przez postać Bridgesa jest krótki śmiech, a wideo kończy się napisem z datą 3 lutego 2019 roku. Zobaczcie sami:

Jeff Bridges powraca do roli The Dude'a. Powstanie Big Lebowski 2?

3 lutego to data Superbowl, czyli finału ligi NFL. Przyzwyczailiśmy się, że dzięki ogromnej oglądalności tego wydarzenia wiele firm postanawia opublikować zwiastuny swoich nadchodzących filmów w trakcie przerw reklamowych. Oznacza to, że więcej na temat projektu dowiemy się dopiero w dzień spotkania Patriots i Rams. Czy będzie to zapowiedź nowego filmu o Jeffie Lebowskim? A może tylko reklama z udziałem tej postaci? 

Niewątpliwie ta druga opcja rozczarowałaby miliony fanów na całym świecie, którzy chętnie zobaczyliby Bridgesa w roli The Dude'a po raz kolejny. Wystarczy przeczytać komentarze pod wideo udostępnionym przez aktora, żeby przekonać się, że takich osób jest mnóstwo. Wszystkiego dowiemy się jednak dopiero 3 lutego 2019 roku podczas Superbowl. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Jeff Bridges Big Lebowski