20.02.2020 12:26

Jennifer Lawrence gwiazdą nowej komedii sci-fi Netfliksa. Co wiemy o "Don't Look Up"?

Gwiazda nowych filmów o "X-Men", czy serii "Igrzyska śmierci" dołączyła do obsady nowego filmu laureata Oscara, Adama McKaya. O czym będzie komedia sci-fi?

Jennifer Lawrence
foto: Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Jennifer Lawrence to jedna z największych filmowych gwiazd XXI wieku, która jest kojarzona z dużymi franczyzami filmów akcji. W ramach przerwy od "X-Men" i "Igrzysk śmierci", aktorka występowała jednak w mniejszych, bardziej artystycznych produkcjach, jak "Mother!", czy "Czerwona jaskółka". Wygląda na to, że Lawrence będzie kontynuowała granie w bardziej kameralnych produkcjach.

Jennifer Lawrence gwiazdą nowej komedii Netfliksa

Portal Deadline zdradził bowiem, że aktorka ponownie będzie współpracowała ze scenarzystą/reżyserem Adamem McKayem (grała w jego filmie "The Big Short"). Tym razem duet przygotowuje komedię science-fiction dla Netfliksa. Produkcja nosi tytuł "Don't Look Up", a platforma streamingowała podzieliła się pierwszymi szczegółami na temat fabuły, które brzmią następująco:

"

Film opowie historię dwóch nieznanych astronomów, którzy są wysłani na wielkie medialne tournee, gdzie będą ostrzegali mieszkańców przed wielką asteroidą zmierzającą w kierunku Ziemi. "

Igrzyska śmierci
Igrzyska śmierci
Przeczytaj także "Igrzyska śmierci" - powstanie prequel serii o Katniss Everdeen

Na temat projektu wypowiedział się wspomniany Adam McKay, który jest scenarzystą oraz producentem filmu "Don't Look Up":

"

Jestem podekscytowany, że zrobię ten film z Jen Lawrence. Ona jest tym, co w XVII wieku określano jako "dynamiczny talent". A fakt, że Netflix chce, by film był międzynarodowym hitem sprawia, że jesteśmy bardzo zdeterminowani z moją drużyną. "

Produkcja filmu "Don't Look Up" ma się rozpocząć już w kwietniu 2020 roku. Niestety nie wiemy, czy McKay będzie także reżyserem obrazu. Data premiery nadchodzącego tytułu od Netfliksa jest nieznana. 

Foto: Kadr z filmu "Thor: Ragnarok"
Foto: Kadr z filmu "Thor: Ragnarok"
Przeczytaj także Aktorzy Marvela nago: Sceny seksu z udziałem gwiazd Kinowego Uniwersum Marvela
Tagi: News Jennifer Lawrence Netflix