17.07.2018 11:40

Zobaczcie oficjalny plakat i opis fabuły „Aquamana”

Arthur Curry pojawia się w naprawdę doborowym towarzystwie - na plakacie towarzyszą mu m.in. rekiny, orki oraz płetwale. Wiemy też, jak wygląda zarys fabularny filmu z uniwersum DC.

Aquaman
foto: materiały prasowe

Na kilka dni przed Comic Conem w San Diego twórcy „Aquamana” udostępnili kolejne materiały z nadchodzącego filmu o podwodnym superherosie DC. Tym razem zaprezentowano pierwszy oficjalny plakat produkcji, a także opis fabuły obrazu Jamesa Wana. Cóż, krótko mówiąc: Jason Momoa nie kłamał, gdy powiedział, że w filmie będzie ujeżdżał rekina.

Chociaż dokładnie ta scena nie została pokazana na plakacie, to i tak dzieje się na nim dużo - na samym środku obrazu widzimy Momoę w roli Aquamana, który przykucnięty trzyma w rękach swój osławiony pięcioząb. Bohatera otaczają wszelkiej maści zwierzęta wodne, takie jak rekiny, orki, płetwale, delfiny, żółwie morskie, płaszczki, czy mieczniki:

plakat Aquaman
O czym będzie Aquaman?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, Warner Bros. opublikował również opis fabuły „Aquamana”. Nie dowiadujemy się z niego zbyt dużo nowych szczegółów, ale stanowi to dobre podsumowanie tego, co wiedzieliśmy już wcześniej:

"

Od Warner Bros. Pictures i reżysera Jamesa Wana nadchodzi wypakowana akcją przygoda, która rozciąga się na terenie całego wizualnie ujmującego podwodnego świata Siedmiu Mórz pod tytułem „Aquaman”, w którego wciela się Jason Momoa. Film zdradzi historię pochodzenia pół-człowieka, pół-mieszkańca Atlantydy i zabiera go w podróż życia - taką, która nie tylko zmusi go do pogodzenia się z tym, kim jest, ale także pokaże mu, że jest godzien stania się tym, kim naprawdę powinien być... królem.

W filmie występują również Amber Heard jako Mera, potężna wojowniczka i sojuszniczka Aquamana; Willem Dafoe jako Vulko, doradca władcy Atlantydy; Patrick Wilson jako Orm/Ocean Master, obecny król Atlantydy; Dolph Lundgren jako Nereus, król podwodnego plemienia Xebel; Yahya Abdul-Mateen II jako pragnący zemsty Black Manta oraz Nicole Kidman w roli matki Arthura/Aquamana, Atlanny, a także Ludi Lin jako Kaptain Murk i Temuera Morrison jako ojciec Arthura, Tom Curry. "

Zgodnie z wcześniejszymi domysłami i informacjami wiemy, że przygoda Arthura spowoduje, że jego ścieżki zetną się z Ormem oraz Black Mantą. Możemy się również spodziewać, że jednym z wątków fabularnych będzie eksploracja przeszłości Aquamana, a konkretnie tego, w jaki sposób poznali się jego rodzice i dlaczego Arthur nie był mile widziany w Atlantydzie. Reżyserią filmu zajmie się oczywiście James Wan.

Aquaman - kiedy premiera?

Kolejne szczegóły na temat „Aquamana” poznamy już podczas Comic Conu w San Diego, który odbędzie się w dniach 19-22 lipca 2018 roku. Wtedy właśnie pojawi się zwiastun produkcji. Premiera „Aquamana” odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Aquaman DC Comics