Zobaczcie oficjalny plakat i opis fabuły „Aquamana”

Kamil Kacperski
17.07.2018 11:40
Zobaczcie oficjalny plakat i opis fabuły „Aquamana” Fot. materiały prasowe

Arthur Curry pojawia się w naprawdę doborowym towarzystwie - na plakacie towarzyszą mu m.in. rekiny, orki oraz płetwale. Wiemy też, jak wygląda zarys fabularny filmu z uniwersum DC.

Na kilka dni przed Comic Conem w San Diego twórcy „Aquamana” udostępnili kolejne materiały z nadchodzącego filmu o podwodnym superherosie DC. Tym razem zaprezentowano pierwszy oficjalny plakat produkcji, a także opis fabuły obrazu Jamesa Wana. Cóż, krótko mówiąc: Jason Momoa nie kłamał, gdy powiedział, że w filmie będzie ujeżdżał rekina.

Chociaż dokładnie ta scena nie została pokazana na plakacie, to i tak dzieje się na nim dużo - na samym środku obrazu widzimy Momoę w roli Aquamana, który przykucnięty trzyma w rękach swój osławiony pięcioząb. Bohatera otaczają wszelkiej maści zwierzęta wodne, takie jak rekiny, orki, płetwale, delfiny, żółwie morskie, płaszczki, czy mieczniki:

foto: DC Comics/materiały prasowe Fot. foto: DC Comics/materiały prasowe
O czym będzie Aquaman?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, Warner Bros. opublikował również opis fabuły „Aquamana”. Nie dowiadujemy się z niego zbyt dużo nowych szczegółów, ale stanowi to dobre podsumowanie tego, co wiedzieliśmy już wcześniej:

Od Warner Bros. Pictures i reżysera Jamesa Wana nadchodzi wypakowana akcją przygoda, która rozciąga się na terenie całego wizualnie ujmującego podwodnego świata Siedmiu Mórz pod tytułem „Aquaman”, w którego wciela się Jason Momoa. Film zdradzi historię pochodzenia pół-człowieka, pół-mieszkańca Atlantydy i zabiera go w podróż życia - taką, która nie tylko zmusi go do pogodzenia się z tym, kim jest, ale także pokaże mu, że jest godzien stania się tym, kim naprawdę powinien być... królem.

W filmie występują również Amber Heard jako Mera, potężna wojowniczka i sojuszniczka Aquamana; Willem Dafoe jako Vulko, doradca władcy Atlantydy; Patrick Wilson jako Orm/Ocean Master, obecny król Atlantydy; Dolph Lundgren jako Nereus, król podwodnego plemienia Xebel; Yahya Abdul-Mateen II jako pragnący zemsty Black Manta oraz Nicole Kidman w roli matki Arthura/Aquamana, Atlanny, a także Ludi Lin jako Kaptain Murk i Temuera Morrison jako ojciec Arthura, Tom Curry.

Zgodnie z wcześniejszymi domysłami i informacjami wiemy, że przygoda Arthura spowoduje, że jego ścieżki zetną się z Ormem oraz Black Mantą. Możemy się również spodziewać, że jednym z wątków fabularnych będzie eksploracja przeszłości Aquamana, a konkretnie tego, w jaki sposób poznali się jego rodzice i dlaczego Arthur nie był mile widziany w Atlantydzie. Reżyserią filmu zajmie się oczywiście James Wan.

Aquaman - kiedy premiera?

Kolejne szczegóły na temat „Aquamana” poznamy już podczas Comic Conu w San Diego, który odbędzie się w dniach 19-22 lipca 2018 roku. Wtedy właśnie pojawi się zwiastun produkcji. Premiera „Aquamana” odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.