Jest pierwsze zdjęcie z planu filmowego „Aquamana”

Kamil Dachnij
04.05.2017 09:54
Jest pierwsze zdjęcie z planu filmowego „Aquamana” Fot. materiały prasowe

Reżyser James Wan udostępnił na Twitterze pierwsze zdjęcie z planu filmowego do „Aquamana”. Tytuł roboczy filmu to „Ahab”, nawiązanie do bohatera z powieści „Moby Dick”. 

Reżyser „Aquamana”, James Wan, jeszcze do 2015 roku znany był przede wszystkim jako twórca popularnych horrorów jak „Naznaczony” i „Obecność”. Jednak jego udział przy „Szybkich i wściekłych 7” pokazał, że Australijczyk nie zamierza ograniczać się do jednego gatunku filmowego, czego kolejnym potwierdzeniem jest superprodukcja DC o podwodnym superbohaterze.

Pisaliśmy już wcześniej przy okazji zdradzenia nazwiska wroga Aquamana, że w maju 2017 roku w Australii miały rozpocząć się zdjęcia do filmu o Aquamanie, w którego wciela się Jason Momoa („Conan Barbarzyńca 3D”, „Gra o tron”). Właśnie pojawiło się w sieci potwierdzenie, że wszystko rusza zgodnie z planem. Wan opublikował zdjęcie na swoim Twitterze, które przedstawia wnętrze okrętu podwodnego. Zobaczcie foto:

Tytuł roboczy filmu to „Ahab”, co jest nawiązaniem do ogarniętej obsesją postaci kapitana Ahaba z powieści Hermana Melville’a, „Moby Dick”. W poście Wan pisze, że:

Miesiące intensywnych przygotowaniach doprowadziły do tego. Zaczynamy.

Scenarzystą „Aquamana” jest Will Beall, ale wciąż nie wiadomo jeszcze nic o fabule filmu. Jego premiera zapowiadana jest na 2018 roku. Poza Momoą, w obsadzie filmu znajdziemy także Dolpha Lundgrena, Willema Dafoe, Nicole Kidman oraz Patricka Wilsona, ale są szanse, że liczba nazwisk będzie większa.  

W wywiadzie przeprowadzonym przez GQ, Jason Momoa zdradził, że jego postać jeszcze nie dojrzała do bycia superbohaterem:

Nie wie jeszcze, jak wykorzystać swoje moce. Więc musi dojrzeć do bycia mężczyzną oraz królem. Stracił wiele rzeczy i musi sobie z tym poradzić. To wyrzutek.

Aktor podkreślił fakt, że będzie to pierwszy portret Aquamana na ekranie, co działa na jego korzyść:

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tego gościa, zatem fajnie mieć równe szanse. Nie było czterech Aquamanów przede mną.

Zanim jednak zobaczymy solowy film z Aquamanem, to wcześniej pojawi się on w filmie Zacka Snydera, „Liga Sprawiedliwości”, którego możemy spodziewać się w kinach 17 listopada 2017 roku. Wówczas przekonamy się jak na tle Batmana (Ben Affleck), Supermana (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot) czy Flasha (Ezra Miller) wypadnie postać grana przez Momoę. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.