14.12.2019 13:50

Jezus-gej w świątecznej komedii na Netfliksie. Ponad milion katolików podpisało petycję przeciwko produkcji

Wielu katolików uważa film za obrazę Jezusa i nie chce, by produkcja pojawiła się na Netfliksie.

Jezus-gej w komendii na Netfliksie
foto: kadr z wideo

Jak podaje serwis Pink News, ponad milion osób podpisało petycję przeciwko filmowi "A Primeira Tentação de Cristo" ("Pierwsze kuszenie Jezusa") zarzucając twórcom obrazę Chrystusa, który został przedstawiony jako gej.

Jezus-gej w świątecznej komedii na Netfliksie. Ponad milion katolików podpisało petycję przeciwko produkcji

Za film odpowiada grupa komików Port dos Fundos z Rio de Janero, którzy swoje skecze pokazywali na YouTubie i stali się szybko sławni. Początkowo nie chcieli współpracować z telewizją, by nie stracić swojej niezależności, jednak z czasem skusili się na współpracę z Netfliksem i Fox Network Brazil. Tym sposobem narodził się film "Pierwsze kuszenie Jezusa", w którym Chrystus jest przedstawiony jako gej. Jezus przyprowadza do domu swojego chłopaka, którego chce przedstawić Maryi i Józefowi.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Co poza "Wiedźminem"? Oto lista nowości Netfliksa na grudzień 2019 roku

Taki opis fabuły spowodował, że wielu chrześcijan poczuło się dotkniętych i postanowiło stworzyć petycję, by film wycofano. Twórców nazwano heretykami i demonami, w petycji można również przeczytać następujące komentarze:

"

To poważne oskarżenia skierowane w stronę Jezusa Chrystusa i chrześcijan! Nie ma historycznych dowodów na to, co insynuuje ten film. "

Na dzień 14 grudnia 2019 petycję podpisało ponad 1,5 miliona osób. Co ciekawe, nie jest to pierwszy film grupy Porta dos Fundos, który porusza temat religii, ale jak widać komicy nie przejmują się krytyką. "Pierwsze kuszenie Jezusa" ma pojawić się na Netfliksie na Święta. Film jest oznaczony jako mroczna komedia i przeznaczony dla osób od 16. roku życia.

Zobacz także: Netflix ma największą ilość nominacji do Złotych Globów w kategoriach i filmowych, i serialowych

Tagi: News Netflix