Joan Jett wspomina trudne początki w świecie rocka w zwiastunie dokumentu „Bad Reputation”

Sergiusz Kurczuk
25.07.2018 12:03
Joan Jett wspomina trudne początki w świecie rocka w zwiastunie dokumentu „Bad Reputation” Fot. materiały promocyjne

Joan Jett była jedną z pierwszych artystek, które weszły do zmaskulinizowanego świata rock and rolla. W sieci pojawił się zwiastun filmu dokumentalnego o liderce The Runaways. 

Podczas Sundance Festival 2018 zaprezentowano film dokumentalny „Bad Reputation” opowiadający o karierze Joan Jett. Tytuł pochodzi oczywiście od jednego z najsłynniejszych utworów gwiazdy rock and rolla. Twórcy postanowili zaprezentować pierwszy zwiastun swojego filmu. Czego fani Joan Jett mogą spodziewać się po produkcji Magnolia Pictures?

Bad Reputation Fot. foto: materiał promocyjny

„Bad Reputation” - zwiastun filmu o Joan Jett

Od premiery na Sundance film jeździł po innych amerykańskich festiwalach. Po miesiącach oczekiwań w końcu trafi do zwyczajnej dystrybucji. W produkcji zostanie przybliżony profil Joan Jett oraz historia jej muzycznej kariery. Zwiastun zaczyna się powrotem do roku 1971, kiedy 13-letnia Joan poprosiła rodziców o gitarę elektryczną na święta Bożego Narodzenia. Widzimy też debiut zespołu Jett The Runaways - jednej z pierwszych kapel rockowych złożonych wyłącznie z kobiet. 

Okazuje się jednak, że świat rocka wcale nie był tak otwarty i pokojowo nastawiony, jakby się mogło wydawać. Początkowo Jett i jej grupa była dyskredytowana przez pismo „Rolling Stone”. Nie wszystkim podobało się, że młoda kobieta, zamiast śpiewać pop, woli wejść do rockowego świata. Miłość Jett do rock and rolla i chwytliwe kawałki spowodowały, że artystka szybko stała się ikoną tego gatunku muzycznego. Film opowiada więc nie tylko o samej Jett, ale również przybliża amerykańskie realia lat 70. XX wieku. 

W produkcji oprócz samej Joan Jett wystąpiło wiele gwiazd rocka. Głos zabrali między innymi Billie Joe Armstrong z zespołu Green Day oraz Iggy Pop. Całość składa się więc z rozmów z artystami i osobami związanymi z Jett oraz materiałów archiwalnych. Za reżyserię „Bad Reputation” odpowiedzialny jest Kevin Kerslake, który w swoim dorobku ma takie tytuły jak „Electric Daisy Carnival Experience”, „Bob Marley Legend Remixed Documentary” oraz „As I AM: The Life and Times of DJ AM”. Film pojawi się w wybranych amerykańskich kinach oraz na serwisach VOD. Premiera zapowiedziana została na 28 września 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy „Bad Reputation” trafi do dystrybucji na terenie Polski. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.