Joanna Kulig w nowym francuskim filmie. Zgarnie rekordową gażę

17.11.2020 14:30
Joanna Kulig Fot. East News

Joanna Kulig z powodzeniem kontynuuje swoją karierę za granicą. Gwiazda "Zimnej wojny" zagra jedną z głównych ról w nowym francuskim dreszczowcu. A za swój występ otrzyma bardzo pokaźną sumę. 

Joanna Kulig to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiego kina. I nie tylko! Po ogromnym międzynarodowym sukcesie „Zimnej wojny” aktorka jest rozchwytywana także przez zagranicznych producentów. Niedawno mogliśmy ją oglądać w serialu Netfliksa pt. „The Eddy”, którego reżyserem był zdobywca Oscara za „La La Land”, Damien Chazelle. Zagrała też epizodyczną rolę w produkcji „Hannah” zrealizowanej dla Amazon Prime. Teraz pracuje na kolejnym zagranicznym planie zdjęciowym. Już niebawem zobaczymy ją we francuskim dreszczowcu „Kompromat”, gdzie wciela się w jedną z najważniejszych ról.

Przeczytaj także

Joanna Kulig we francuskim filmie. O czym opowie „Kompromat”?

Kompromat”, bo taki tytuł nosi francuski dreszczowiec z udziałem Joanny Kulig, opowie historię francuskiego dyplomaty, który stał się ofiarą spisku Federalnej Służby Bezpieczeństwa. By ocalić swoje życie, musi z intelektualisty przemienić się człowieka czynu i uciec z Syberii. Twórcy filmu zapowiadają, że będzie to ucieczka spektakularna.

Joanna Kulig wcieli się w ukochaną głównego bohatera, którego zagra najprawdopodobniej francuski gwiazdor Gilles Lellouch. O rozpoczęciu zdjęć w Wilnie poinformował w ubiegłym miesiącu reżyser „Kompromatu”, Jérôme Salle.

Póki co termin zakończenia zdjęć i data premiery „Kompromatu” nie są jeszcze znane.

Joanna Kulig dostanie ponad milion za rolę

Rola we francuskiej produkcji to dla Joanny Kulig nie tylko prestiż i kolejne doświadczenie, ale również niezły zarobek. Jak poinformował Super Express, gaża polskiej aktorki wynosi 250 tysięcy euro, a więc ponad milion złotych. Przypomnijmy, że za obsypaną nagrodami „Zimną wojnę” otrzymywała 10 tysięcy złotych za dzień zdjęciowy, co spotkało się z krytyką po ujawnieniu, że partnerujący jej Tomasz Kot zarabiał ponad 2 razy więcej.

Jeśli wierzyć Super Expressowi, aktualne wynagrodzenie aktorki przewyższa obydwie gaże z „Zimnej wojny”. Ponadto, Joanna Kulig na planie „Kompromatu” jest traktowana jak prawdziwa gwiazda. Posiada własną przyczepę i nocuje w luksusowym hotelu. Warunki te miał wynegocjować jej francuski agent.

Kompromat” nie jest pierwszym doświadczeniem Kulig we francuskim kinie. W 2011 roku zagrała we francusko-polskiej koprodukcji „Sponsoring” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej u boku legendy francuskiego kina, Juliette Binoche. Za rolę młodziutkiej Alicji otrzymała m.in. Złotego Lwa na Festiwalu w Gdyni.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.