10.10.2018 11:55

Joanna Kulig wśród amerykańskich gwiazd w serialu Amazon Studios

Dobra passa nie opuszcza Joanny Kulig. Gwiazda „Zimnej wojny” już niebawem pojawi się w amerykańskim serialu „Hanna” u boku gwiazd „Altered Carbon”, „Legionu samobójców” i „World War Z”.

Joanna Kulig
foto: Rex Features/East News

Joanna Kulig jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich aktorek, której sława w związku ze zjawiskową rolą w „Zimnej wojnie” dotarła już za ocean. Aktorka jest już nie tylko wychwalana przez hollywoodzkie gwiazdy i uznanych krytyków za rolę w polskim hicie, ale także dostaje pierwsze angaże w zagranicznych produkcjach. Już niebawem pojawi się w serialu Amazon Studios pt. „Hanna”.

Joanna Kulig w amerykańskim serialu „Hanna”

„Hanna” to serialowy reboot pełnometrażowego filmu z 2011 roku o tym samym tytule, w którym tytułową rolę zagrała Saoirse Ronan. Towarzyszyli jej Cate Blanchett i Eric Bana. W serialu Amazon Studios w główną postać wcieli się Esme Creed-Miles, zaś u jej boku zobaczymy Mireille Enos („World War Z”) oraz Joela Kinnamana – gwiazdę „Altered Carbon” i „Legionu Samobójców”, którzy wystąpili wspólnie w serialu „Dochodzenie”.

Dochodzenie serial

Joanna Kulig zagra natomiast matkę głównej bohaterki, Joannę. Aktorka wyjawiła swój udział w serialu w rozmowie z Tele Tygodniem. Jak powiedziała:

"

Kręciliśmy go w Budapeszcie. Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. – Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało. "

Zaangażowanie polskiej aktorki do roli matki Hanny wiąże się ze zmianą miejsca akcji opowiadanej historii. W filmie Joe Wrighta Hanna była wychowywana przez ojca, byłego agenta CIA, w fińskiej dziczy, by zostać profesjonalną zabójczynią. Natomiast w serialu ojciec Hanny, Eryk, będzie trenował ją w tym samym celu w lasach w północnej Polsce. Poza tym zmieni się wiek bohaterki, która w serialu będzie nieco starsza.

„Hanna” – kiedy premiera?

Premiera serialu „Hanna” została zapowiedziana na 2019 roku. Nie wiadomo, czy produkcja będzie dystrybuowana w Polsce.

Natalia Hluzow
Tagi: News Joanna Kulig