Joaquin Phoenix i Tod Philips odpowiedzieli na pytanie, które wcześniej wyprowadziło aktora z równowagi

24.09.2019 13:48
Joaquin Phoenix i Tod Philips odpowiedzieli na pytanie, które wcześniej wyprowadziło aktora z równowagi Fot. . shutterstock.com

Do premiery "Jokera" zostało już niewiele dni. Fani nie mogą się już doczekać, żeby obejrzeć film w kinie.

21 września 2019 roku informowaliśmy was, że Joaquin Phoenix wyszedł w trakcie wywiadu. Pytanie, które zadał dziennikarz, tak bardzo zdezorientowało i rozzłościło aktora, że nie mógł wysiedzieć w miejscu. Joaquin wymamrotał jedynie kilka słów, wstał z krzesła i ruszył w kierunku drzwi. Osoba, która prowadziła rozmowę, nie zapytała aktora o życie prywatne, a o to, czy film może po inspirować odbiorców do popełnienia zbrodni.

Joaquin Phoenix i Tod Philips odpowiedzieli na pytanie, które wcześniej wyprowadziło aktora z równowagi

Joaquin Phoenix najwyraźniej nie miał przygotowanej odpowiedzi. Aktor po godzinie wrócił i dokończył rozmowę. W kolejnym wywiadzie, którego on i Todd Philips udzielili magazynowi IGN, znowu padło pytanie o zainspirowanie widzów do popełnienia zbrodni. Tym razem nikt nie wyszedł... Philips odpowiedział:

Myślę, że na takie pomysły wpadają ludzie, którzy z dumą oznajmiają, że nie widzieli filmu i nie chcą go zobaczyć. Myślę, że można chcieć obejrzeć ten film, można go obejrzeć i być otwartym. Film opowiada o braku miłości, traumie z dzieciństwa i braku współczucia na świecie. Myślę, że ludzie są w stanie poradzić sobie z takim przekazem.

Przeczytaj także

Joaquin Phoenix wyraził nadzieję, że ludzie, którzy zobaczą ten film, będą mieli poczucie, że nie powinnizerpać inspiracji z takiego obrazu:

Cóż, myślę, że większość z nas jest w stanie odróżnić dobro od zła [...]. Ludzie źle interpretują teksty piosenek, źle interpretują fragmenty książek... Nie uważam, żeby obowiązkiem twórcy była nauka odbiorców moralności i różnicy między dobrem i złem. Uważam, że to raczej oczywiste.

Premiera "Jokera" odbędzie się już 4 października 2019 roku. Film można zaliczyć do najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Na wielkim ekranie zobaczymy Joaquina Phoenixa, Roberta De Niro, Zazie Beets, Frances Conroy czy Marca Marona.

Zobacz także: Joaquin Phoenix w emocjonalnej wypowiedzi o zmarłym bracie na Festiwalu w Toronto

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.