27.02.2018 14:37

Czy Joaquin Phoenix wcieli się w Jokera? Zobacz, co on sam powiedział na ten temat

Joaquin Phoenix po raz kolejny zwodzi fanów. Skomentował pogłoski na temat swojego udziału w „origin story” Jokera w bardzo zaskakujący sposób.

joaquin phoenix
foto: TOBIAS SCHWARZ/AFP/EAST NEWS

Gwiazda filmów „Gladiator”, „Spacer po linie” czy „Ona” lubi igrać z opinią publiczną i własnym wizerunkiem w mediach, czego najlepszym dowodem jest film „I’m still here” (polski tytuł – „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”). Swój talent do zwodzenia rozmówcy po raz kolejny zaprezentował w wywiadzie, jakiego udzielił francuskiemu portalowi AlloCiné, wypowiadając się na temat swojego udziału w kolejnym filmie DC.

Joaquin Phoenix o roli Jokera

O tym, że Joaquin Phoenix jest wymarzonym kandydatem Todda Phillipsa do roli Jokera mówi się już od kilku tygodni. Bazując na źródłach magazynu Variety, na początku lutego 2018 roku informowaliśmy, że aktor jest przychylny tej propozycji i prowadzi negocjacje z wytwórnią. Tymczasem sam Phoenix w wywiadzie związanym z promocją filmu „Don't Worry, He Won't Get Far on Foot” Gusa Van Santa, zupełnie zmylił trop w sprawie Jokera. Zapytany przez francuską dziennikarkę o to, co od tygodni nurtuje wszystkich kinomanów, miłośników DC, a przede wszystkim – fanów Księcia Zbrodni z Gotham City, udzielił odpowiedzi, jakiej nikt się nie spodziewał. Na jej pytanie odpowiedział pytaniem:

"

Jaki film o Jokerze?  "

A kiedy dziennikarka zaczęła wyjaśniać, o co chodzi i przepraszać aktora za pomyłkę, próbując wybrnąć z tej zaskakującej sytuacji, dodał:

"

Wow. To brzmi fantastycznie. Ale nie mam pojęcia, o czym mówisz. Nie musisz przepraszać. "

Wspomniany fragment rozmowy możecie zobaczyć w materiale wideo poniżej:

Jesteśmy w stanie zrozumieć zażenowanie dziennikarki, pewnej tego, że usłyszy „nie mogę rozmawiać na ten temat”, zamiast „nie wiem, o co chodzi”. Pamiętajmy jednak, że powiedział to Joaquin Phoenix, który w 2008 roku ogłosił, że kończy z aktorstwem, bo ma dość udawania kogoś, kim nie jest, po czym roztył się, przestał o siebie dbać i udawał przed wszystkimi, że jego prawdziwą pasją jest rapowanie. Dlatego też nie do końca wierzymy, że jego zaskoczenie w wywiadzie dla AlloCiné było szczere. Tym bardziej, że niedawno na własne oczy widzieliśmy metrykę filmu „Joker”, która prócz daty rozpoczęcia zdjęć, prezentowała też informację o tym, że Phoenix jest zainteresowany rolą.

„Joker” Todda Phillipsa - co już wiemy?

Zdjęcia do „Jokera” Todda Phillipsa mają rozpocząć się w maju 2018 roku. Produkcją zajmie się Martin Scorsese. Film ma swoją stylistyką nawiązywać do jego gangsterskich filmów i opowiadać o początkach przestępczej działalności Jokera w latach 80. Czy w głównej roli zobaczymy Phoenixa? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow
Tagi: Joker DC Comics News