24.08.2018 12:53

Joaquin Phoenix: nie obchodzą mnie oczekiwania fanów wobec Jokera. Zrobię swoje

Aktor już niedługo rozpocznie pracę nad nowym filmem opowiadającym o początkach działalności Jokera, jednego z najbardziej znanych złoczyńców w historii rozrywki.

Joaquin Phoenix
foto: Everett Collection/EastNews

Joaquin Phoenix to aktor bardzo utalentowany, wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami i mający na koncie mnóstwo wspaniałych występów. Jednak chyba żaden z nich nie ekscytował fanów przed premierą tak bardzo jak „Joker”, w którym mężczyzna zagra tytułową rolę. Ktoś mógłby pomyśleć, że wcielanie się w jednego z najbardziej znanego złoczyńcę w historii branży rozrywkowej to zajęcie bardzo stresujące. Nie dla Phoenixa.

Aktor w wywiadzie dla portalu Indiewire podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi fanów komiksów, a konkretnie tego, czego oni będą oczekiwali od filmu. Joaquin Phoenix nie przejmuje się jednak tym, co myślą o filmie wielbiciele Jokera na papierze. Dla niego najważniejsze jest zrobienie dobrego filmu:

"

W ogóle mnie nie obchodzi, co sobie pomyślą fani. Naprawdę nie myślę o tym, czy to im się spodoba, czy nie. Kogo to obchodzi? Moje podejście jest takie same do każdego filmu. Mnie interesuje jedynie reżyser, scenariusz i pomysł na postać. "

Joaqin Phoenix jako Joker w origin story

Takie rozwiązanie jest chyba najbardziej zdrowe dla psychiki aktorów - w końcu Kelly Marie Tran usunęła swoje konta na mediach społecznościowych, ponieważ Rose, czyli jej postać w „Ostatnich Jedi”, była bardzo nie lubiana przez widzów. Podobnie z resztą postąpiła Ruby Rose, która wcieli się w Batwoman. Dlatego też dobrze widzieć, że Phoenix nie zapomina o tym, że filmy to sztuka i dla niego najważniejsze jest spełnienie wizji reżysera i dobre odegranie postaci, a nie zaspokajanie potrzeb fanów, którzy zwykle nie wiedzą nawet czego tak naprawdę chcą.

Według dotychczas ujawnionych informacji, Phoenixowi w filmie będą towarzyszyć m.in. Robert De Niro i Zazie Beetz. Fabuła ma opowiadać o komiku „Arthurze Flecku”, który powraca do rodzinnego miasta Gotham, gdzie poznaje samotną matkę graną przez wspomnianą Beetz. Właśnie wtedy mężczyzna zaczyna wpadać w szpony szaleństwa i powoli przekształca się w Jokera. Premiera filmu odbędzie się 5 października 2019 roku. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze jesienią 2018 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: News Joker