To już oficjalne! Joaquin Phoenix zostanie nowym Jokerem. Jak będzie wyglądać?

Natalia Hluzow
11.07.2018 12:19
To już oficjalne! Joaquin Phoenix zostanie nowym Jokerem. Jak będzie wyglądać? Fot. Sundholm Magnus/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS; okładka komiksu "Batman. The Man Who Laughs"

Solowy film Jokera w reżyserii Todda Phillipsa otrzymał zielone światło wytwórni Warner Bros. i niebawem rozpocznie swój okres produkcyjny. Główną rolę zagra Joaquin Phoenix. Fani przygotowali już wizualizację jego nowego wcielenia.

Pogłoski o tym, że Joaquin Phoenix dołączy do zacnego aktorskiego grona i wcieli się w nemezis Batmana w solowym filmie o Jokerze, pojawiły się już na początku 2018 roku. Aktor unikał dotychczas wypowiedzi na ten temat, a nawet mylił trop i twierdził, że nie ma pojęcia o żadnym filmie DC. Choć już wtedy było jasne, że jedynie droczy się z dziennikarzami, w lipcu 2018 oficjalnie potwierdzono, że Joaquin Phoenix zagra Jokera w filmie Todda Phillipsa.

Joaquin Phoenix zagra Jokera

Joker, jako jedna z najsłynniejszych komiksowych postaci w historii, miał zazwyczaj szczęście do aktorów, którzy wcielali się w niego na ekranie. Dlatego też Phoenix będzie musiał zmierzyć się z doskonałymi kreacjami stworzonymi przez Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera. Fani są jednak pewni, że poradzi sobie znakomicie i (w przeciwieństwie do Jareda Leto) stworzy kolejne wyjątkowe wcielenie księcia zbrodni z Gotham. Znany internetowy artysta, Boss Logic, przygotował już propozycję tego, jak aktor mógłby prezentować się w roli Jokera:

Solowy film Jokera - o czym opowie?

Film Todda Phillipsa ma opowiadać o początkach Jokera w Gotham City i toczyć się we wczesnych latach 80. Zobaczymy w nim prześladowanego i dręczonego młodego chłopaka, który z czasem przeradza się w jednego z najbardziej niebezpiecznych morderców w Gotham. Celem Phillipsa jest, by było to nie tylko studium groteskowej postaci, ale też ważna przestroga dla widzów. Jak zapowiadają twórcy, produkcja zostanie zrealizowana w naturalistycznym stylu i będzie przypominała bardziej gangsterskie kino Martina Scorsese niż ostatnie filmy DC. Być może dlatego wciąż nie wycofano się z pomysłu zrealizowania innego filmu o Jokerze, w stylistyce DCEU, w którym Jared Leto powróci do swojej roli z „Suicide Squad”.

Niedawno pojawiły się też pogłoski, że fabuła solowego filmu Jokera ma być oparta na wątkach z komiksu „Batman: Zabójczy żart”, jednak nie zostały one potwierdzone ani przez wytwórnię, ani przez Phillipsa.

„Joker” Todda Phillipsa – obsada i twórcy

Todd Phillips nie tylko wyreżyseruje film, lecz wraz ze Scottem Silverem odpowiada też za jego scenariusz. Zapowiadany jako producent „Jokera” Martin Scorsese nie znajdzie jednak czasu na to, by podjąć się tego projektu osobiście, dlatego jego miejsce zajmie Emma Tillinger Koskoff, odpowiedzialna m.in. za produkcję „Wilka z Wall Street”. Producentem wykonawczym został Richard Baratta.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już we wrześniu 2018 roku. Warner Bros. nie wyznaczył jeszcze jego daty premiery. Nieznane są też żadne szczegóły obsadowe, poza informacją o zaangażowaniu Phoeniksa do głównej roli, jednak w związku ze zbliżającymi się zdjęciami, zakładamy, że pojawią się już niebawem. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.