04.02.2019 12:47

Joe Pesci w nowej wersji reklamy Google z "Kevinem samym w domu"

Asystent Google doczekał się nowej reklamy z "Kevinem samym w domu" w roli głównej. Tym razem wystąpił w niej Joe Pesci, który prawie 30 lat temu wcielał się w jednego z bandytów.

kadr z filmu Kevin sam w domu (Joe Pesci))
foto: kadr z filmu Kevin sam w domu

Tuż przed Bożym Narodzeniem 2018 roku furorę w sieci zrobiła reklama Asystenta Goolge, w której główną rolę zagrał Macaulay Culkin. Aktor po 29  latach powrócił do roli Kevina McCallistera. Każda scena spotu była bezpośrednim odniesieniem do filmu "Kevin samym w domu". Niestety ku rozpaczy fanów świątecznego hitu w reklamie zabrakło Joego Pesci i Daniela Sterna, którzy wcielili się we włamywaczy, którzy chcą obrabować posiadłość McCallisterów. W ostatniej scenie było słychać jedynie głos odtwórcy Harry'ego Lime'a. Po kilku miesiącach powstała nowa wersja spotu, w której Pesci już się pojawia.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Przeczytaj także TOP 20: Filmy, które w 2019 roku skończą 30 lat

"Kevin samym w domu" - Joe Pesci w nowej reklamie Asystenta Google

Z okazji Super Bowl 2019 w sieci pojawiła się nowa wersja krótkiego wideo przeznaczonego dla wszystkich fanów "Kevina samego w domu". Tym razem mamy okazję zobaczyć, jak Joe Pesci ogląda popularny spot.  Aktor komentuje wydarzenia ukazane w reklamówce. Oczekuje też na swój głosowy występ, pojawiający się na samym końcu wideo.

75-letni aktor w ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo rzadko pojawiał się na kinowych ekranach. Niektórzy fani "Kevina samego w domu" być może go nie poznali, ponieważ Pesci zapuścił brodę i zmienił styl ubierania. Już niedługo powróci w najnowszym filmie Martina Scorsese - dramacie kryminalnym zatytułowanym "The Irishman". Pesci wcieli się w nim w Russella Bufalino. Aktor zagra u boku Ala Pacino, Roberta de Niro, Anny Paquin i Harveya Keitela

Oryginalna reklama cieszyła się bardzo dużą popularnością i rozeszła się viralowo po całym świecie. Reklamę obejrzano ponad 39 milionów razy. Czy nowy spot Aystenta Google ma szansę na podobny wynik? Raczej nie. Po pierwsze nowy materiał nie odtwarza scen z "Kevina samego w domu" i jedynie bazuje na poprzednim wideo. Poza tym Pesci nie gra w nim Harry'ego, tylko raczej występuje gościnnie we własnej osobie. Należy też pamiętać, że okres świąt mamy za sobą, a co za tym idzie hit Bożego Narodzenia działa z o wiele mniejszą mocą na potencjalnych odbiorców. Nie mniej jednak fani słynnej serii na pewno docenią minutowy spot, który przywołuje wspomnienia sprzed prawie 30 lat.

>>Zobacz też: Czy wiesz, że: gangsterski film "Kevina samego w domu" tak naprawdę nie istnieje <<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Google Kevin sam w domu Macaulay Culkin