05.04.2018 14:28

John Boyega dołączy do MCU? Aktor jest w trakcie rozmów z Marvel Studios

Aktor znany z roli Finna w nowej trylogii „Star Wars” podczas spotkania z fanami zdradził, że jest w trakcie rozmów z Marvel Studios w sprawie występu w jednym z superbohaterskich filmów.

John Boyega
foto: AA/ABACA/EAST NEWS

John Boyega wziął niedawno udział w Awesome Con w Waszyngtonie, gdzie odpowiadał na liczne pytania fanów dotyczące jego ról w „Pacific Rim: Rebelia” oraz – oczywiście – w „Star Wars”. Nie obyło się też bez pytań o rolę Blade’a, w której z chęcią zobaczyliby go miłośnicy serii. Boyega stanowczo zaprzeczył takim doniesieniom, jednak jednocześnie zapowiedział, że być może zobaczymy go w innej adaptacji komiksów Marvela.

John Boyega bohaterem MCU?

Wszystko wskazuje na to, że Boyega zamierza pójść w ślady Andy’ego Serkisa, Natalie Portman oraz Samuela L. Jacksona i stać się gwiazdą dwóch największych filmowych franczyz jednocześnie. Aktor zdradził, że jest w trakcie rozmów z ekipą Marvel Studios odnośnie roli w jednym z kolejnych filmów o superbohaterach.

Odtwórca roli Finna nie podał oczywiście żadnych szczegółów. Dodał nawet, że wśród superherosów zobaczymy go nieprędko. Jednak fani od razu zaczęli zastanawiać się, w którego z bohaterów znanych z komiksów Marvela mógłby się wcielić.

MCU: kogo zagra John Boyega?

Według niektórych idealna rola dla Boyegi to Icon, jeden z komiksowych przeciwników Black Panthera, który mógłby pojawić się w drugiej odsłonie przygód superbohatera z Wakandy. Do głównych typów należy też Brother Voodoo z komiksów o Doctorze Strange'u, który po śmierci swojego brata uczy się technik voodoo i ostatecznie przejmuje rolę Arcymaga i zastępuje Doktora Strange’a. A skoro już mowa o zastępowaniu… Kontrakty większości gwiazd MCU kończą się na „Avengers 4”, Disney przejął też prawa do serii X-Men i zapewne będzie planował jej odświeżenie. A zatem kto wie, jakich superherosów przyjdzie nam jeszcze zobaczyć w nowych wersjach. Być może jeden z nich będzie miał właśnie twarz Johna Boyegi.

Tymczasem aktor wciąż pozostaje przede wszystkim Finnem ze „Star Wars”, którego już niebawem będziemy mogli oglądać w usuniętych scenach z „Ostatnich Jedi” za sprawą domowego wydania filmu oraz w IX epizodzie „Gwiezdnych wojen” w grudniu 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Marvel Star Wars Finn