John Boyega krytykowany za "mizoginiczne komentarze wobec Rey"

02.01.2020 11:09
John Boyega krytykowany za "mizoginiczne komentarze wobec Rey" Fot. materiały prasowe/Disney

John Boyega odpowiedział na komentarz fana na Instagramie, w którym zażartował z życia seksualnego Rey. Nie spodobało się to niektórym użytkownikom, którzy szybko stwierdzili, że żarcik był nie na miejscu.

Powiedzieć, że premiera "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie" była pełna niespodzianek i mieszanych uczuć, to jak nie powiedzieć nic. Większość tekstów o nowym filmie z serii Star Wars miało wydźwięk negatywny i niestety tak jest też tym razem. John Boyega pojawił się w nagłówkach z powodu komentarza dotyczącego losu Rey i Finna, postaci z "Gwiezdnych wojen". Mimo negatywnej reakcji niektórych fanów, aktor nie cofa słów i nie przeprasza.

John Boyega krytykowany za komentarze o życiu seksualnym Rey

A co takiego Boyega powiedział? Odniósł się do relacji między Finnem a Rey. Aktor stwierdził, że "nie chodzi o to, kogo pocałowała, tylko kto jej wsadzi". Niektórym bardzo nie spodobało się użycie takich, a nie innych słów wobec bohaterki "Star Wars". John Boyega stwierdził jedynie, że osoby krytykujące nie potrafią rozróżnić świata prawdziwego od dzieła fikcji: 

Przeczytaj także

Parę osób nazwało go mizoginem, na co Boyega odpowiedział, że są idiotami, a potem dodał również, że "dwójka dorosłych osób może sobie wsadzać wszystko wszędzie, więc się uspokójcie, wy wrażliwcy". 

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zadebiutował w kinach 19 grudnia 2019 roku. John Boyega zagrał Finna, w Rey wcieliła się natomiast Daisy Ridley. 

Zobacz także: Scenarzysta "Gwiezdnych wojen IX" zwalił winę na szefową Lucasfilm: "To jej pomysły"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.