John Boyega wystąpi w „Pacific Rim 2”

Robert Skowronski
07.06.2016 08:29
John Boyega wystąpi w „Pacific Rim 2” Fot. kadr z filmu

Znaleziono osobę, która zagra główną rolę w „Pacific Rim 2”. Jest nią John Boyega, który w świadomości widzów zapisał się przede wszystkim kreacją Finna w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu mocy”.

Początkowo reżyserem widowiska miał być Guillermo del Toro. Ostatecznie wybór padł na Stevena S DeKnighta, scenarzystę takich seriali, jak „Anioł ciemności”, „Tajemnice Smallville”, „Spartakus”, a ostatnio „Daredevil”. Będzie to jego debiut w kwestii filmu kinowego. Scenariusz dzieła został przygotowany przez Jona Spaihtsa. Całość zrealizowana będzie w technologii 3D, a na liście płac jako producenci wystąpią Thomas Tula, Jon Jashni, Mary Parent, Guillermo del Toro i Jillian Share, która będzie producentem wykonawczym.

Główną rolę w filmie zagra John Boyega. Wcieli się w postać syna Stackera Pentecosta, granego w pierwszej części przez Idrisa Elbę. Młody aktor pochwalił się obsadową nowiną za pośrednictwem Twittera:

Wystąpię w serii „Pacific Rim” ze Stevenem S DeKnightem jako reżyserem. Jestem podekscytowany.

Nie wiemy zbyt wiele w kwestii fabuły. Potwierdzono, że twórcy chcą przedstawić świat kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, gdzie już nie ma potworów Kaiju. Mamy się dowiedzieć o tym jak roboty do ich zwalczania, Jaegery, mogą być używane kiedy mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Projekt, jak i nową gwiazdę, zachwala m.in. Mary Parent ze studia Legendary, które pracuje nad dziełem:

 Bezsporne jest, że wraz z całym jego talentem i naturalnym urokiem, John wyróżnia się pośród dzisiejszego pokolenia młodych aktorów.

Guillermo del Toro przedstawił światu pierwszą część „Pacific Rim” w 2013 roku. Obraz, w którym wystąpili m.in. Idris Elba i Charlie Hunnam, zarobił na całym świecie 411 milionów dolarów. Jak już wspomnieliśmy, tym razem Del Toro jest zaangażowany w projekt w roli producenta - również on cieszy się z obsadzenia Boyegi w filmie:

Świat „Pacific Rim” będzie wzmocniony mając Johna jako główną postać, gdyż to uniwersum nadal będzie wielokulturowe i wielopoziomowe. „Świat ratuje świat” - to był nasz cel i nie mógłbym wyobrazić sobie lepszej osoby do tego zadania.

Być może na ekranie pojawi się także znana z „Gry o tron” Maisie Williams. Sugerował to kilka miesięcy temu del Toro będąc pod wrażeniem umiejętności aktorki:

Jadłem wczoraj lunch z Maisie Williams. Było znakomicie. Cholera, jeżeli „Pacific Rim 2” powstanie, to ta dziewczyna dostanie swojego Jaegera.

John Boyega znalazł się też w obsadzie kolejnej części „Gwiezdnych wojen”. O filmie Riana Johnsona mogliśmy się wstępnie przekonać dzięki pierwszym zdjęciom z miejsca realizacji dzieła, fotografiom Sokoła Millenium oraz poprzez wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów. A to wszystko pomimo tego, że „Gwiezdne wojny: Epizod VIII” są traktowane w sposób ściśle tajny.

Cieszycie się z obsadzenia Johna Boyegi w „Pacific Rim 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.