14.06.2018 11:18

John Cena i Jackie Chan połączą siły w filmie akcji „Project X”

„Project X” to nowy film twórcy „Need for Speed”. Początkowo u boku Jackie Chana miał wystąpić Sylvester Stallone. Aktora zastąpi prawdopodobnie werstler WWE John Cena. 

John Cena i Jackie Chan połączą siły w filmie akcji „Project X”
foto: Wiese/face to face/?TPG / Splash News/East News

Czy nowy duet podbije serca fanów kina akcji? Scott Waugh znany z filmu „Need for Speed” wyreżyseruje film „Project X”, który początkowo miał nosić tytuł „Ex-Baghdad”. W produkcji wystąpi ikona kina akcji - Jackie Chan. Według pierwszych doniesień na temat „Project X” u jego boku miał wystąpić Sylvester Stallone. Okazuje się jednak, że zamiast Sly'a zobaczymy innego mięśniaka - Johna Cenę. 

„Project X” - Jackie Chan i John Cena stworzą duet

Według The Hollywood Reporter Stallone'a zastąpi słynny zapaśnik federacji WWE John Cena, który jakiś czas temu poszedł w ślady Dwayne'a „The Rocka” Johnsona i rozpoczął przygodę z kinem. Niebawem zobaczymy go na między innymi w adaptacji gry „Duke Nukem” oraz spin-offie serii „Transformers”. Chan, który kilka lat temu ogłosił publicznie, że kończy z filmami akcji, złamał swoją przysięgę i ponownie zaprezentuje swoje umiejętności. 

„Project X” opowie o mężczyźnie (Chan), który ma za zadanie przewieźć chińskich robotników z rafinerii ropy naftowej na Bliskim Wschodzie do domu. Niestety rafineria staje się celem ataku. Bohater grany przez Chana odkrywa, że to dobrze przygotowany plan, mający na celu kradzież cennego surowca. By przeszkodzić w urzeczywistnieniu intrygi, łączy siły z byłym żołnierzem Marines (Cena). Razem zamierzają rozprawić się ze swoimi przeciwnikami. 

Scenariusz „Project X” napisze Arash Amel, który pracował przy takich produkcjach jak „Wrobiony”, czy „The Titan”. Chan ma odpowiadać za produkcję filmu. Dalsze szczegóły dotyczące produkcji nie są na razie znane. Fanom kina akcji pozostaje więc cierpliwie czekać. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Jackie Chan John Cena