John Cusack o nowej disneyowskiej wersji „Przebojów i podbojów”: „Spie***lą to!”

Sergiusz Kurczuk
10.04.2018 13:26
John Cusack o nowej disneyowskiej  wersji „Przebojów i podbojów”: „Spie***lą to!” Fot. kadr z filmu Przeboje i podboje

Gwiazda komedii „Przeboje i podboje” nie wierzy, że Disneyowi uda się stworzyć przyzwoity serial, bazujący na książce Nicka Hornby’ego.

„Przeboje i podboje” to komedia romantyczna oparta na książce Nicka Hornby’ego „Wierności w stereo”. Jeśli kochacie rocka, ale nie znacie tej produkcji, to niech nie zwiedzie Was gatunek. Głównym bohaterem filmu „Przeboje i podboje” jest grany przez Johna Cusacka Rob Fleming. Chłopak prowadzi sklep z winylami i razem ze współpracownikami oddaje się zamiłowaniu do muzyki oraz rozpamiętywaniu nieudanych związków. Poza tym w jednej z ról wystąpił Jack Black.

Na początku kwietnia 2018 roku informowaliśmy, że Disney bierze się za „Wierność w stereo” i wkrótce powstanie serial na podstawie książki. Twórcy postanowili zmienić historię jeszcze bardziej, niż dokonano tego w filmie „Przeboje i podboje”. Zamiast Roba zobaczymy dziewczynę. 

„Przeboje i podboje” - John Cusack krytykuje Disneya

Zmiana płci głównego bohatera to nie jedyne odstępstwo. Chociaż przy serialu będzie pracował Scott Rosenberg, jeden ze scenarzystów filmowych „Przebojów i podbojów”, zabraknie kluczowych elementów, które spowodowały, że adaptacja podbiła serca widzów. Produkcja Disneya ma być o wiele bardziej „optymistyczna”. Wieści o nowej wersji komedii romantycznej z 2000 roku dotarły również do Johna Cusacka. Aktor postanowił skomentować pomysł Disneya na swoim Twitterze. Nie zabrakło ostrych słów w kierunku potentata mediowego. 

Bardziej optymistyczna? Wygląda na to, że pominą magiczną mieszankę - co było pierwsze: muzyka czy cierpienie. Oczywiście chcą sygnować swoją markę, naszą marką - spie***olą to. Zmiana płci brzmi dobrze, reszta nie za bardzo. Ale to książka Nicka. Mam nadzieję, że przynajmniej będzie przy tym pracował. Jeśli nie, będzie do dupy.

Nowa wersja „Przebojów i podbojów” ma się pojawić na jeszcze nieuruchomionej platformie streamingowej Disneya. Oprócz seriali rozgrywających się w uniwersach Marvela i „Star Wars”, zobaczymy też zreboootowane „Muppety” oraz „Potwory i spółkę”. Serwis ruszy prawdopodobnie w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.